Zapraszam do lektury tekstu: „Pomysły na dekorację okien”!

Shuttersy

Drewniane żaluzje to jeden z ciekawszych pomysłów na aranżację okien. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z całą pewnością taka dekoracja okien wprowadzi nam do wnętrza przytulność i poczucie spokoju.

Istotną sprawą jest również to, że dzięki takiej aranżacji okien, możemy regulować dopływ światła do domu. Shuttersy można zamontować na oknie, w ramie okiennej, ale też na ścianie, a dzięki ruchomym lamelom, możemy całkowicie zasłonić widok z okna.

Pomysły na dekorację okien

Foto: laurelberninteriors.com

Rolety rzymskie

Dobrym rozwiązaniem może być równiez roleta rzymska. Roleta świetnie się sprawdza i w dużych i małych pomieszczeniach. Należy jednak zwrócić uwagę przy takiej aranżacji okna, czy roleta ta będzie miała gdzie się zwinąć. Przy grubszym materiale roleta potrzebuje kilkunastu centymetrów miejsca po jej podniesieniu. Ważne jest aby sprawdzić, czy w takim przypadku będziemy mogli otworzyć okno.

Rolety rzymskie mogą być w różnych kolorach i wzorach, dlatego z pewnością dopasujemy je do wielu wnętrz. Ponadto mogą być wykonane z materiału takiego jak na firanki, co umożliwi naturalnemu światłu dostanie się do środka.

Pomysły na dekorację okien

Foto: manufakturawystroju.pl

Panele okienne

Panele okienne nie są popularnym rozwiązaniem w Polsce, a szkoda, bo to dobry pomysł na dekorację okna. Panele te montuje się zazwyczaj do szyn przymocowanych do sufitu. Dzięki temu możemy je przesuwać i w ten sposób kierować ilość światła do wnętrz.

Taka dekoracja okien nadaje się idealnie do podkreślenia ścian i całych wnętrz. W związku z tym, że są to duże, proste kawałki materiału to możemy na nich pokazać różne kolory i wzory.

Pomysły na dekorację okien

Foto: smithandnoble.com

Okiennice

Okiennice w oknach to dekoracja elewacji.  Z pewnością jednak nadają swojskiego, przyjaznego klimatu. Będąc w Hiszpanii, czy we Włoszek możemy je znaleźć w prawie każdym domu. Tak jest prawie w każdym kraju basenu morza śródziemnego, ponieważ chronią one bardzo dobrze przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza.

Nie oznacza to jednak, że w Polsce nie można takich okiennic stosować. Bardzo ładnie prezentują się wszystkie domy utrzymane w stylu wiejskim, rustykalnym oraz domki drewniane.

Pomysły na dekorację okien

Foto: hometalk.com

 

Plisy

Plisy są wykonane z materiału poliestrowego. Mogą być wykonane w różnych kolorach i wzorach. Montujemy je na ramie okiennej i rozciągają się one na całą długość okna. Plisy są bardzo praktyczne, łatwe w utrzymaniu czystości. Mogą się zwijać do dołu i góry. Można zasłonić tylko część okna, np. środkową.

Zwinięte plisy nie rzucają się w oczy i pozostawiają nam całe okno odkryte, a zawsze w razie potrzeby możemy częściowo, lub całkowicie przysłonić okno przed promieniami słonecznymi. Warto, też zwrócić uwagę, że można je wykonać  z warstwą aluminium, dzięki temu będzie lepszy komfort termiczny.

Pomysły na dekorację okien

Foto: naszedomowepielesze.pl

Pomysły na dekorację okien

Dekoracja okien to mimo wszystko istotny element aranżacji wnętrza. Okna nadają klimatu wnętrza, ale również regulują ilość światła naturalnego we wnętrzu i nierzadko ciekawskie oko sąsiada. ?

Zapraszam również do zapoznania się z artykułem o aranżowaniu pokoju dziecięcego! ?

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.