Zapraszam do lektury artykułu ” Pomysły na aranżację ścian w salonie”.

1. Cegła na ścianę

Elegancka i unikalna – taka właśnie jest cegła na ścianie. Idealnie będzie ona pasowała do nowoczesnego wnętrza lub loftu w stylu industrialnym. Cegła na ścianie nadaje pomieszczeniu głębi. Taka ceglana ściana nie musi być czerwona, materiał ten można pobielić lub pomalować np. na czarno. Jeżeli ktoś nie jest zwolennikiem tego typu materiału, może użyć innego – płytki gipsowe imitujące cegłę, to również modne i nowatorskie rozwiązanie w wystroju wnętrz.

Pomysły na aranżację ścian w salonie

Foto: momooze.com

2. Ramka z tapetą

Oczywiście można na jedną ścianę położyć wybraną tapetę do salonu. Bardziej oryginalne będzie jednak rozwiązanie, takie jak rama z tapetą. Wystarczy wybrać wzór pasujący do aranżacji całego wnętrza i umieścić go na ścianie, w czym pomoże ramka z listewek. Można również wybrać kilka wzorów i połączyć je niczym obrazy na ścianie w salonie.

3. Spiek kwarcowy na ścianę

Fenomenalnym rozwiązaniem jest również spiek kwarcowy. Warto użyć go jako elementu aranżacji na ścianie w salonie. Mówiąc wprost jest to imitacja kamienia na ścianę, co pozwala uzyskać pożądany i niesamowity efekt kamiennej ściany, bez konieczności wzmacniania konstrukcji.

Pomysły na aranżację ścian w salonie

Foto: allegro.pl

4. Winyle na ścianie

Płyty winylowe przeżywają swój renesans. Niestety, niektóre z nich nigdy już nie będą nadawały się do odtworzenia. Można jednak nadać im nowe życie i wiele osób robi to za pomocą sztuki. Ozdoby z winyli na ścianę, to unikalne i piękne dzieła, które mogą stanowić zlepek kilku elementów lub jedną całość. Duża dekoracja na całą ścianę z płyt winylowych, przekształconych w różne motywy, z pewnością będzie zwracała uwagę gości.

5. Kompozycja świetlna na ścianę

Jeśli ktoś uwielbia lampy dekoracyjne, to rozwiązanie takie, z pewnością przypadnie mu do gustu. Odpowiednie przygotowanie instalacji elektrycznej pozwoli na stworzenie dowolnej kompozycji, w której główną rolę będą grały lampy ścienne. W ten sposób połączona zostanie funkcjonalność z oryginalną sztuką.

Pomysły na aranżację ścian w salonie

Foto:4FunDesign

6. Gipsowe odlewy na ścianę

Do wnętrz o eleganckim wystroju idealnie pasować będą gipsowe odlewy różnych wzorów. Okraszone odpowiednimi dodatkami sprawdzą się również w stylu glamour. Odlewy gipsowe mają jeden ogromny atut – można wykonać je na zamówienie. Są wówczas w 100% zgodne z wizją właściciela wnętrza.

7. Zielona ściana

Dla miłośników zieleni cudownym rozwiązaniem będzie zielona ściana w salonie, wykonana z naturalnej roślinności. Idealnie wpasuje się ona w każdy styl. Roślinna ściana nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Właściwie dobrane i nawodnione rośliny będą pięknie prezentować się, zarówno w jasnych, jak i ciemnych pomieszczeniach.

Pomysły na aranżację ścian w salonie

Foto: momooze.com

Zainteresował Cię ten pomysł – przeczytaj więcej o tym jak udekorować ścianę zielenią.

8. Panele na ścianie

Panele na ścianie w salonie, to rozwiązanie analogiczne do ceglanej ściany. Różnica leży w materiale – drewniane panele nadają pomieszczeniu zupełnie inny ton i barwę. Naturalne drewno w postaci desek drewnianych również odmieni całkowicie charakter wnętrza.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję porady i inspirujące projekty dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.