Zapraszam do lektury tekstu pt. „Poczucie wiecznych wakacji – styl marynistyczny”.

Geneza stylu

Styl marynistyczny lub po prostu marynarski w aranżacjach przewija się już od lat 50′ ubiegłego wieku. Nie jest tak popularny jak styl minimalistyczny czy loftowy, ale mimo to i tak posiada sporą rzeszę fanów. A ich liczba rośnie szczególnie w wakacyjnym okresie, w który wkraczamy ?.

Foto: Jason LeMaster

Kolorystyka

W mało którym stylu wnętrzarskim kolory są tak charakterystyczne jak w przypadku stylu marynistycznego. Ten styl uwielbia lekkie, kojarzące się z nadmorskimi kurortami barwy. Zdecydowanie dominują tu niebieski i biały, jawnie nawiązując do barw wody, fal i chmur na rozpostartym niebie. Możemy użyć koloru niebieskiego, indygo, ultramaryny, czy granatowego. Dodatkowo bardzo dobrze będzie pasował kolor piaskowy, biały, beż i ecru. Dla urozmaicenia można dodać dodatki w kolorze żółtym, pomarańczowym, czy czerwonym.

Inny styl, który lubi wyraziste palety barw to styl angielski, o którym napisałem parę słów w artykule: „Styl angielski, czyli gustowna mozaika„.

Foto: Natasa Vrdoljak

Meble i dodatki

W stylu marynistycznym swoje miejsce znajdą wysłużone meble i eleganckie starocie. Często można spotkać się z starszymi meblami przemalowanymi na biało, co idealnie komponuje się w morskie wnętrza. Mówiąc ogólnikowo – styl marynistyczny lub proste, nieprzesadzone meble.

Jeśli chodzi o sufit, to kwestia wygląda podobnie jak z meblami – nie zaszkodzi przemalowanie belek na suficie na biało ?.

Bardzo dobrym pomysłem są ściany z tapetą nawiązującą do życia nad wodą, do życia marynarskiego. Mogą być to biało niebieskie pionowe pasy, tapeta w koła ratunkowe, kotwice, muszle, oraz statków, czy kół sterownika. Oczywiście można iść dalej i postawić na fototapetę z motywem marynistycznym. Dla tych którzy lubią iść na całość proponuję pomalować samemu, lub poprosić o pomoc kogoś kto potrafi sciany przedstawiające morze, piasek, czy statki.

Styl marynistyczny lubi dodatki! Wykorzystaj elementy takie jak: muszelki, szklane butelki wypełnione piaskiem, kotwice, liny i figurki morskich latarni. Dzięki takim dodatkom w mgnieniu oka Twoje wnętrze wypełni morski klimat.

 

Foto: archzine.fr

Poczucie wiecznych wakacji – styl marynistyczny

Nowoczesny styl morski ma wiele odsłon. Jeśli chcecie poczuć się jak na wiecznym urlopie, może właśnie ten styl powinien zawitać w Waszych progach ?.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na Facebooka, Instagrama i TikToka, gdzie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.