Łotewska firma architektoniczna NRJA wykonała projekt House of Ruins. Nowoczesny dom w ruinach starej stodoły. Położony w miejscowości Saka na Łotwie, ten nowoczesny dom został zbudowany w ruinach XIX-wiecznej tradycyjnej stodoły.

Stara ściana zewnętrzna działa jak bariera ochronna otaczająca nowy dom, zarówno ze względu na prywatność, jak i ochronę przed wiatrem wiejącym z Morza Bałtyckiego.

Przechodzący obok ludzie nie domyślają się, że w tych starych ścianach ukrywa się piękny nowoczesny dom.

 

Nowoczesny dom w ruinach starej stodoły

To również może Cię zainteresować:

Metamorfoza starej cementowni w niesamowity dom mieszkalny

 

NRJA zdobyła wiele nagród za House of Ruins od czasu jej powstania w 2002 r. – Gran Prix za Łotewską Nagrodę Architektury w 2005 r., Best Technology Award w Interior Digest Magazine w 2006 r. I została nominowana do Mies van der Rohe Nagroda w 2007 r. Dom zdobył nagrodę Best Technology Award dzięki wdrożeniu przez NRJA współczesnych konstrukcji, technologii konstruktywnych i elektronicznych – co oznacza, że ​​jest naprawdę wydajny. Dzięki zastosowaniu pasywnych ścian słonecznych, szerokiemu wykorzystaniu naturalnego oświetlenia oraz wydajnym urządzeniom i oświetleniu, ten dom jest inspirującym przykładem dobrego, ekologicznego wzornictwa.

Nowoczesny dom w ruinach starej stodoły

Nowoczesny dom w ruinach starej stodoły

„Dom Ruin znajduje się na Łotwie na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jest to nowy dom rodzinny zbudowany w XIX-wiecznych ruinach tradycyjnej łotewskiej stodoły.

Architekci wykorzystali tu ideę kontrastu, w której wiatr z morza przeciwstawia się ciepłu rodziny, a doskonałość szkła stoi w kontraście do szorstkiej powierzchni starego kamienia

Dom zapewnia zarówno komfort życia współczesnego, jak i spokój natury. Zorganizowany na jednym poziomie, zawiera również mały dziedziniec i przestronny taras na dachu do oglądania morza i okolicznych łąk. ”

 

Źródło : homedsgn.com

Tak wyglądało wcześniej

Nowoczesny dom w ruinach starej stodoły Nowoczesny dom w ruinach starej stodoły

Z zewnątrz budynku

Nowoczesny dom w ruinach starej stodoły

 

W środku budynku

 

Założenia

Zapoznaj się również z artykułem: Na co zwrócić uwagę, przy projektowaniu wnętrz