Niektórzy chętnie poznają taki niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2. Nie każdy wymaga dużych apartamentów i wielkich przestrzeni. Nie wszyscy potrzebują wielu pomieszczeń i nieskończonych ilości półek czy szaf do sprzątania.

Nie mniej pragną mieć własny dom, tylko na swoich zasadach. Architekt ШЕВЧЕНКО ИЛЬЯ ( czyt. Szewczenko ILYA) stworzył właśnie taki dom, nie tylko przytulny i miły, ale i bardzo energooszczędny.

Niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2

Niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2

Szewczenko ILYA Zbudował na Krymie na skalistym brzegu Alupki energooszczędny mikro-dom o powierzchni 22 m2 do całorocznego życia z możliwością jego rozbudowy do 100 m2

To również może Cię zainteresować:

7 błędów które zepsują aranżację małych mieszkań

 

Niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2

 

Dużą zaletą domu jest taras który jest ukryty w wierzchołkach drzew i znajduje się na 5-6 m2 wysokości. Oferuje on nieoczekiwane, wcześniej niedostępne widoki na wybrzeże.

Przeczytaj również: Jak zaprojektować małe mieszkanie

Projekt domu zawiera kombinację paneli z izolacją z prasowanej słomy o grubości do 400 mm i klasyczną ramę z suchych struganych desek z izolacją z eko-wełny (do 300 mm grubości). Systemy zaopatrzenia w wodę i kanalizacji są autonomiczne. Dom jest podłączony do elektrowni słonecznej o mocy 5,5 kW, która zapewnia 70% zużycia energii. Na wszelki wypadek jest również połączony z siecią miejską. Gotowe elementy ramy i panele są produkowane w warsztacie w regionie Biełgorod, a następnie wraz ze sprzętem i meblami dostarczane są na miejsce.

Niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2

Wymiary domu to 3 x 6 m, wysokość w kalenicy wynosi 6,8 m. Sufit pierwszego piętra ma 2,6 m, poddasze od 0,9 do 3,4 m.

Całkowita powierzchnia lokalu to 21,9 m2.

Salon – 9,8 m2, sypialnia – 8,7 m2, łazienka – 3,4 m2, taras ze schodami – 11,5 m2

 

Niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2 Niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2 Niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2

Niewielki energooszczędny dom o powierzchni 22 m2

Nazwa: Moduł S22

Lokalizacja: Alupka, Krym, Rosja

Architektura: Ilya Shevchenko

Inżynieria: 2018

Budowa: 2019

Powierzchnia całkowita: 22 m2

Zdjęcie: Ilya Shevchenko, 

 

 

 

Źródło: dymontiger.livejournal.com i http://www.berlogos.ru