Zapraszam do lektury artykułu: „Niemodne rozwiązania, które muszą zniknąć!”

Reprodukcje sklepowe

Nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu takich dekoracji. Most brooklyński, wieża Eiffla, ładny widok gdzieś w Alpach. Wszystko jedno i to samo, zero pomysłowości i oryginalności. No, ale jak za nieduże pieniądze, to można dom przystroić takim obrazem. Ściana przynajmniej nie będzie pusta. Stanowcze nie! Dużo lepiej skorzystać usług artystów, którzy są w stanie namalować piękne dzieło, idealnie dopasowane do naszej aranżacji i niekoniecznie zawsze za bajońskie kwoty.

Foto: clarin.com

Dywaniki w łazienkach

Tu chyba nie muszę się długo wypowiadać. Kwestia higieny. Nie chcę nawet myśleć co może mieszkać w takim dywaniku pod ubikacją czy prysznicem. A prać co kilka dni to też uciążliwa sprawa. Zdecydowanie odradzam.

Płytki typu lastryko

Nie jestem fanem tego typu rozwiązań od samego początku. Może od początku mojej pracy jako architekt wnętrz użyłem lastryko maksymalnie 3 razy – i to na życzenie klientów.

Foto: lejournaldelamaison.fr

Skórzane zegary

Na pewno nie jest to rozwiązanie aktualne. Lata 90, może nawet trochę wcześniej. Dlatego wnętrza z takimi dekoracjami mogą wydawać się przestarzałe.

Panele plastikowe na ścianach

Mamy teraz tyle świetnych możliwości, żeby ozdobić ściany, a i tak niektórzy decydują się na takie wybryki. Ręce opadają. Plastik nigdy nie ozdobi niczego! Fakt – jest praktyczny, ale do estetyzacji wnętrza bardzo daleko…

Foto: google.com

Lampy na sznurkach

Tu podobna sytuacja jak w wypadku płytek lastryko – od początku nie jest mi po drodze z takimi dekoracjami. Niby zwykłe i proste, bo sznurek pleciony i żarówka, ale jednak. Bez polotu, bez pomysły, nie pasuje do większości aranżacji (wg mnie do żadnej).

Oświetlenie to bardzo istotny element każdej aranżacji, więc dlaczego iść na łatwiznę i psuć potencjał wnętrza?

Foto: woodandsteel.pl

Meble kuchenne w kolorze gruszy/wenge

Ostatni punkt, gdzie muszę się przyznać, że też miałem kiedyś meble w kolorze wenge! Można dobrze zaaranżować ten kolor miksując go z innym, jednak większość aranżacji stosowała go bez umiaru – na meble, podłogi, nawet ściany. Co za dużo, to nie zdrowo. Co Wy myślicie o takich kolorach?

Niemodne rozwiązania, które muszą zniknąć!

Wyżej wymieniony „ranking” to moja subiektywna lista! Nie insynuuję do tego, żeby ktokolwiek na siłę zmieniał swoją aranżację. Najważniejsze, żebyście sami byli zadowoleni ze swojego wnętrza i dobrze się w nim czuli.

Planujesz renowację wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.