Zapraszam do lektury tekstu: „Nie rób tego w swoim domu! ❌”.

Czujniki ruchu w łazience

Dużo osób może polecać to rozwiązanie – bo nie trzeba pamiętać, żeby zgasić; bo małym dzieciom wygodniej… W pewnych aspektach może być przydatne,  ale moim zdaniem – totalnienie! Osobiście nie miałbym ochoty gimnastykować się przy korzystaniu ubikacji czy podczas kąpieli w wannie. ?

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Jasne obicia sofy

Prawda jest taka, że polecam welur, bo jest bardzo łatwy do wyczyszczenia. Jednak nie o tym jest ten podpunkt. Chodzi mi o kolory – biele, beże, jasne popiele. Takie obicia mogą się szybko pobrudzić i pewnie tak się stanie szybciej niż później. Zdarzyło się to również mi – ubrudziłem takie jasne obicie po prostu siedząc na niej w dżinsach…

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Przekombinowane, designerskie meble

Ostatnio miałem okazję być na wystawie mebli designerskich. I powiem szczerze… Nie wiem czy te meble nie powinny trafić do jakiegoś muzeum sztuki nowoczesnej, niż do sklepów i później wnętrz mieszkalnych.

Małe ćwiczenie wyobraźni – spróbujcie pomyśleć, jak można na takiej rzeźbie wygodnie usiąść!? ?

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Szklane umywalki i baterie

Ciągle w sprzedaży i ciągle niepraktyczne… ?

Zdarzało mi się mówić o szklanych meblach, balustradach czy schodach i możecie się domyślić co o nich myślę.

Ale mówimy o bateriach, przez które leci woda, na których robią się trudne do zmycia zacieki… Fakt faktem – wyglądają estetycznie i lekko, ale w sumie na tym kończą się zalety takich umywalek.

Jeśli zastanawiacie się nad takim rozwiązaniem do swojej łazienki, zadajcie sobie pytanie czy macie na tyle czasu, energii i nerwów, żeby po każdym skorzystaniu musieć taką baterię czyścić.

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Biała podłoga epoksydowa

Jeszcze wypolerowana na wysoki połysk. Wygląda fenomenalnie, tym bardziej, że nie ma fug! Ale za to może mieć multum rys i zadrapań!

Nie idźcie tą drogą…

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Okładziny łupkowe w łazience

Są nadal sprzedawane i nadal są bardzo niepraktyczne. Może to być popularne, szczególnie w męskich aranżacjach. Może to wyglądać fajnie, ale na pewno fajne nie jest czyszczenie zacieków z takich ostrych, chropowatych powierzchni.

Odradzam!

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Blat akrylowy

Nie dość, że bardzo drogi, to jeszcze niepraktyczny… ?

Taki blat ma bardzo dużo plastyfikatorów, więc jest bardzo plastyczny i podatny na wysokie temperatury. Wystarczy zostawić gorący garnek na takim blacie i już pozostają ślady.

Druga kwestia – kto tnie na blacie, a nie na desce? No właśnie…

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Schody bez balustrad

Na koniec punkt, który wzbudza dużo emocji. Dla jednych piękne, modernistyczne rozwiązanie, a dla drugich (w tym dla mnie) totalnie niepraktyczne i zarazem niebezpieczny pomysł na aranżację schodów.

Nie trzeba daleko szukać – wiele z nas ma dzieci, które mają tyle pomysłów na sekundę, że może dojść do tragedii podczas naszej nieuwagi. Kolejna kwestia – zakrapiana impreza… I co wtedy? Śpimy w holu? Czy próbujemy wejść na górę i się po drodze nie połamać. ?

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Nie rób tego w swoim domu! ❌

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi uda się Wam zaoszczędzić trochę czasu, pieniędzy i nerwów, a Wasze wnętrza będą przyjemną ostoją. ?

Zapraszam również do zapoznania się z artykułem o aranżowaniu pokoju dziecięcego! ?

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.