Zapraszam do lektury „Największe błędy w aranżowaniu łazienki”. ?

Złe umiejscowienie słuchawki prysznicowej

Zaplanujcie montaż słuchawki prysznicowej tak, aby nie musieć się schylać czy podnosić całej całej słuchawki, żeby móc się całemu opłukać. Najoptymalniej jest zamontować słuchawkę tak, żeby woda leciała mniej więcej na szyję. Warto mieć to wyżej niż niżej albo po prostu drążek z ruchomą słuchawką.

Zbyt długie lustro

Ten błąd bardzo często spotykam w projektach i wizualizacjach łazienek. Nie ma bata, że takie lustro będzie czyste! Zawsze się ubrudzi, czy to od wody czy od mydlin i niepotrzebna praca gwarantowana. A po co, jeśli można skrócić lustro z dołu i mieć święty spokój?

Największe błędy w aranżowaniu łazienki

Foto: melissapenfold.com

 

Przeszklone drzwi do łazienki

? Tu chyba nie muszę się rozwodzić nad tym punktem. Kwestia komfortu, a raczej jego braku.

Największe błędy w aranżowaniu łazienki

Foto: reno-reno.pl

 

 

Symetryczne ułożenie baterii w wannie

Wydawać by się mogło, że to jest mało znaczący szczegół, wręcz pierdoła, ale jednak. Jeśli lubimy korzystać z wanny, to takie ułożenie nie jest najwygodniejsze, co chwila można uderzyć się w tą baterię, co po prostu jest denerwujące.

Największe błędy w aranżowaniu łazienki

Foto: mia-colore.nl

Źle dobrane płytki

One tak pięknie wyglądają – te czarne, polerowane na podłodze i nierzadko na ścianach. Ale zostańmy na podłodze. Wychodzimy z wanny, stajemy na mokrą podłogę i trzeba się gimnastykować, żeby utrzymać równowagę. A tak poza względami BHP, to kwestia praktyczności – takie polerowane, czarne płytki będą notorycznie ubrudzone.

Największe błędy w aranżowaniu łazienki

Foto: igorsirotov.com

Wyrzucanie nadmiaru płytek

To jest trochę dobra rada starego wujka – zostawcie sobie płytki, których nie zużyliście podczas remontu czy aranżacji. Zdarza się, że płytki/kafelki lubią pęknąć i wtedy jest problem, żeby dostać idealnie tą samą od producenta. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Ubikacja na wprost wejścia

Nie jest to błąd kardynalny, bardziej kwestia estetyki. Lepiej wchodzi się do łazienki na wprost na lustro czy umywalkę niż ubikację. Kwestia gustu i estetyki.

Największe błędy w aranżowaniu łazienki

Drzwi otwierane do środka

Z kolei ten punkt moim zdaniem jest kardynalny. Kwestia BHP. Załóżmy, że komuś się zasłabnie w takiej łazience i przyblokuje sobą wejście. Trudna sytuacja. Tak samo słyszałem historię, w której wirująca pralka spadła z szafki i zablokowała drzwi tak, że nie było możliwości wejścia do środka. Kwestia praktyczności i bezpieczeństwa również.

Największe błędy w aranżowaniu łazienki

Zdarzało mi się spotykać takie aranżacje, z których nawet sami właściciele nie byli w pełni zadowoleni, ale tworzyli je, aby zaimponować innym – wybierali modne wzory, kolory i dodatki, które okazywały się być totalnie niefunkcjonalne i po kilku miesiącach trzebabyło całą łazienkę przearanżować. Dlatego moi drodzy – zawsze przedkładajcie funkcjonalność nad design! I róbcie tak, jak Wam się żywnie podoba. ?

Planujesz renowację całego wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.