Zapraszam do lektury artykułu „Kolory we wnętrzach – pastele i barwy naturalne”.

Pastele – nudne czy stylowe?

Może wydawać się, że barwy pastelowe jako mało wyraziste trzeba jednocześnie uznać za mdłe i nieciekawe. To jednak kardynalny błąd, bo aktualnie to jeden z najciekawszych trendów!

I wcale nie jest tak, że pastele stanowią tylko tło dla bardziej intensywnych kolorów – jak najbardziej mogą być głównymi barwami w aranżacjach. Prezentują się ciekawie, gdy połączy się je z naturalnymi odcieniami. Takie mariaże praktycznie zawsze okazują się być dużą korzyścią dla klimatu wnętrz!

Naturalne kolory + pastele = idealne połączenie

Skąd się wzięły takie barwne kolaże we wnętrzach?

Z USA, gdzie już w latach 50′ ubiegłego wieku zaczęto łączyć pastele z naturalnymi zieleniami, beżami czy brązami. Skutktowało to powstaniem wnętrz przytulnych i urokliwych. ?

Rozbielone błękity, pudrowe róże, łososiowa barwa, cytrynowa, seledynowa czy jasnoliliowa stanowić mogą bazę do urządzenia i udekorowania stylowej kuchni, pokoju dziennego, dziecięcego królestwa albo przedpokoju – zwłaszcza wtedy, kiedy zostaną połączone z kolorami Matki Natury.

Niezwykły urok pasteli, piękno barw naturalnych

Takie rozwiązania cieszą się dużą uniwersalnością – można wykorzystywać je na szereg różnych sposobów. Można po prostu pomalować ściany farbą w danym kolorze, użyć tapet, albo wykorzystać pastelowe fronty czy dodatki. Każde z rozwiązań jest ciekawe, bo dzięki takiemu wachlarzowi możliwości można stworzyć przestrzeń pełną uroku i pozytywnej energii. Subtelne pastele w połączeniu z tym, co naturalne to przepis na niekonwencjonalne wnętrze!

Kolory we wnętrzach – pastele i barwy naturalne

Dzięki temu, że stworzymy mariaż kolorów pastelowych z naturalnymi barwami, będziemy mieli przestrzeń, którą można określić mianem sielskiej i urokliwej. Tutaj nie rządzi (równie modny ostatnio) minimalizm, zasada kontraktu, nowoczesność, tutaj jest nieco sentymentalnie.

Planujesz renowację wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz