Aranżacja pokoju dziecka wymaga wiele kreatywności i pomysłowości. Maluch powinien mieć w swoim wnętrzu sporo przestrzeni do zabawy, nauki i ćwiczenia zdolności manualnych. Świetnym uzupełnieniem dziecięcego pokoju jest tablica magnetyczna zawieszana na ścianie. Można kupić gotowy produkt, jeśli jednak chcemy, by tablica była oryginalna, a jednocześnie idealnie dopasowana d naszych potrzeb, można ją zrobić samodzielnie.

Tablice magnetyczna można wykonać na wiele sposobów, wszystko tak naprawdę zależy od naszej kreatywności i pomysłowości. Zawsze jednak trzeba pamiętać, by gotowy produkt zawieszony na ścianie był nie tylko funkcjonalny, ale również bezpieczny w użytkowaniu.

Źródło: mapy.net.pl


Tablica magnetyczna z blachy

Do jej wykonania potrzebujemy gładkiej blachy przycinanej na dowolny wymiar. Powierzchnię tablicy można zostawić surową lub przykleić do niej folię samoprzylepna w dowolnym kolorze. Trzeba pamiętać, by folia była idealnie docięta do powierzchni blachy, a w czasie jej przyklejania zrobić to bardzo starannie, by pod powierzchnią folii nie pojawiły się drobne pęcherzyki powietrza. Aby tablica była bezpieczna, dobrze jest też zabezpieczyć jej rogi na przykład ramką drewnianą, również wykonaną na odpowiedni wymiar. Aby zawiesić tablicę na ścianie, trzeba w jej górnej części na rogach wykonać dwa otwory, przez które poprowadzimy łańcuszki lub grube sznureczki, które posłużą do jej zamocowania na ścianie. Gdy całość jest gotowa, wystarczy ją powiesić w wybranym miejscu. Tablica będzie idealna do przyklejania na przykład magnesów przywożonych z rożnych wycieczek oraz do kreatywnej zabawy dla malucha.

Tablica z folii magnetycznej

Alternatywą dla tablicy wykonanej z blachy może być folia magnetyczna. Do wykonania takiej tablicy potrzebujemy folii o wybranym rozmiarze, płyty (na przykład pilśniowej) do jej przyklejenia, a także taśmy dwustronnej. Płyta i folia powinny być przycięte na taki sam wymiar, następnie na płycie przyklejamy na całej jej powierzchni taśmę dwustronną, do której później dociskamy dokładnie folię. Warto zadbać, by cała powierzchnia była idealnie gładka, estetyczna, a folia nie zagnała się na rogach. Gdy powierzchnia jest już gotowa, w górnej jej części wywiercamy otwory, przez które przeciągamy sznurki, za pomocą których zawieszamy całość na ścianie.

Źródło:http://media-mag.pl/


Malowane ściany farbą magnetyczn
ą

To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie dowolnej powierzchni ściany. Można więc bez problemu nawet całą ścianę wykorzystać jako wielką tablice magnetyczną. Do wykonania takiej ściany potrzebujemy specjalnej farby magnetycznej, która zawiera w sobie opiłki żelaza. Zawartość żelaza sprawia, że idealnie przylegają do takiej farby magnesy. Trzeba jednak pamiętać, że z tego też powodu farba jest dosyć ciemna, co może zaciemniać pokój dziecięcy, który często jest dosyć małym pomieszczeniem. Zamiast więc zostawiać powierzchnię pomalowana jedynie farbą magnetyczną, można te farbę wykorzystać jako farbę podkładową, a następnie pokryć ją farba w wybranym kolorze.

 

Źródło:www.zielonezabawki.pl