Zapraszam do lektury artykułu: „Jak zaoszczędzić podczas remontu? Część 2”! ?

Renowacja mebli

W jednym z mieszkań wymieniałem drzwi wejściowe. Kosztowały mnie ok. 1600 zł. W innym postanowiłem wykorzystać „stare” drzwi i przemalowałem je farbą, którą malowałem ściany. Koszty? Nie pamiętam dokładnie ile kosztowała farba, ale można założyć, że nie więcej niż 100 złotych.

Jak zaoszczędzić podczas remontu? Część 2

Podobnie z innymi meblami. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest wymiana mebli na nowsze modele. Czasami wystaczy wymienić gałki, uchwyty czy klamki i mebel prezentuje się od razu dużo lepiej.

Rozważne zakupy

Każdemu zdarzyło się kupić zdecydowanie za dużo materiałów – przy remontach czy nowych aranżacjach bardzo powszechna sprawa. Tym bardziej, że nie zawsze jesteśmy w stanie dokładnie obliczyć ile danego materiału nam potrzeba. W takim wypadku warto rozważyć zakupy w sklepach, w których można zwrócić niezużyty towar.

Pod ten podpunkt można podpiąć też inną wskazówkę – jeśli kupujecie np. panele, okna czy drzwi to zdecydujcie się również na montaż tych elementów w tym samym sklepie. Wtedy wg obowiązujących przepisów płacicie VAT 8%, a nie 23%.

Blaty laminowane

Jest to najtańszy materiał, z którego możemy stworzyć blat. I mimo niewielkiej ceny jest bardzo solidny! Dla porównania – granitowe blaty dla mojej kuchni zostały wycenione na ok. 15 tysięcy, a blat laminowany na 800 zł. Wybrałem oczywiście blaty laminowane, które służą mi do dziś (a kuchnię urządzałem jakieś 10 lat temu).

Jak zaoszczędzić podczas remontu? Część 2

Foto: szaman-meble.pl

Jak zaoszczędzić podczas remontu? Część 2

Ciekawi mnie na czym Wam udało się zaoszczędzić, albo na czym wiecie, że moglibyście zaoszczędzić więcej ?. Dajcie znać w komentarzach pod artykułem lub na Facebooku, a po więcej zapraszam do pierwszej części artykułu: „Jak zaoszczędzić podczas remontu?„.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.