Po odpowiedzi zapraszam do zapoznania się z tekstem: „Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?”

Rolety antywłamaniowe

Szczególnie przydatne, jeśli ktoś mieszka w domu lub w mieszkaniu na parterze. Pojawiają się głosy, że tak naprawdę nie jest to najlepsze zabezpieczenie. Jest w tym trochę prawdy, ale też faktem jest, że żeby przedrzeć się przez taką roletę trzeba narobić hałasu. I to jest przeszkoda, którą większość złodziei można odstraszyć.

Foto: KB.pl

Kraty

To jest punkt kontrowersyjny, nieestetyczny i archaiczny, ale trzeba przyznać, że może być skuteczny. Jednak czasami praktyczność liczy się bardziej niż design i estetyka, więc dla niektórych może to być dobre rozwiązanie. Dla innych zaś może się to kojarzyć z więzieniem, czy psychiatrykiem, więc zapraszam do dalszej lektury.

Klamka z zamkiem

To jest absolutne minimum, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego domu czy mieszkania. Włamywacz może stłuc szybę i bez problemu otworzyć sobie okno czy drzwi tarasowe jeśli nie mamy klamki z zamkiem. I dlatego właśnie takie rozwiązanie jest proste, a utrudniające życie przestępcom. Sam posiadam i mogę polecić też ze względów praktycznych np. przed dziećmi.

Foto: Conrad.pl

Klamki do drzwi

Abstrahując od klamek okiennych, to kluczową kwestią, jeśli mowa o bezpieczeństwie są klamki drzwi frontowych. Design i wygląd to jedno, ale tak naprawdę to wykrozystane materiały i jakość wykonania świadczą o faktycznych możliwościach zabezpieczających.

Solidne drzwi

Przy tym punkcie nie ma się co rozwodzić – muszą być wykonane z pewnego, trwałego materiału, którego żadna siła nie będzie w stanie zniszczyć, a nie tanie drzwi robione z kartonu, które przy mocniejszym kopnięciu wypadają z zawiasów lub rozpruwają się na środku.

Kamery

Kolejnym punktem, który może zapewnić większe bezpieczeństwo naszemu domowi jest zamontowanie kamer. Kiedyś była to bardzo droga atrakcja, a teraz jesteśmy w stanie zainstalować taki sprzęt za ok. 200zł przy zachowaniu jakości i sprawności. Czasami nawet wystarczy zamontowanie atrapy kamery, która w większości przypadków wystarczy, aby złodziej zrezygnował z rabunku.

Foto: reolink-sklep.pl

Alarm

To kolejna oczywista sprawa. Dobry alarm również nie musi kosztować majątku, a sprawi, że będziemy czuli się bezpieczniej i spokojniej, gdy przebywamy poza domem. Warto również przyozdobić posesję informacją, że nasze wnętrze jest strzeżone alarmem – wtedy złodziej będzie musiał 3 razy się zastanowić zanim postanowi zaatakować nasz dom.

Pies

Naturalnym zabezpieczeniem może być również psiak. ? Wiadomo, niektórzy złodzieje są w stanie nawet z takim zabezpieczeniem sobie poradzić, ale jednak czynnik psychologiczny tutaj może zadziałać. Nie mówię jednak o małych pieskach typu jamnik, raczej o większych takich jak mój owczarek niemiecki, który mimo że jest przytulnym domownikiem, to dla osób trzecich może wydawać się niebezpieczny.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Bezpieczny dom to powinna być podstawa, bo co nam po ładnie urządzonym mieszkaniu, designerskich dodatkach jak złodziej lub wandal będzie mógł wejść do domu i nie tylko ukraść ale i zniszczyć to co mamy w środku. Warto zadbać o to, żebyśmy mogli być spokojni, gdy przebywamy poza domem!

Planujesz renowację całego wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.