Zapraszam do lektury artykułu: „Jak sprawić, aby wnętrze nabrało elegancji?”.

Porządek

Zaczniemy od najdroższego z punktów. ?

Czasami wolimy zapłacić niż zmuszać się do takich czynów i pochować niepotrzebne bibeloty czy odkurzyć pod łóżkiem. ? Zawsze, ale to zawsze jeżeli mamy uprzątnięty dom, wnętrza od razu stają się bardziej eleganckie.

Obrazy

Kultura i sztuka zawsze podnosi elegancję wnętrza. Nadaje szyku i klasy. Jest to jednak rozwiązanie, które wiąże się z kosztami. Nie zawsze muszą to być bajońskie sumy – można wynająć artystów, którzy namalują fantastyczne obrazy za niewielkie pieniądze.

Warto wyposażyć się w większy obraz, który będzie można postawić na podłodze i oprzeć o ścianę – elegancki efekt gwarantowany.

Jak sprawić, aby wnętrze nabrało elegancji?

Foto: stylebyemilyhenderson.com

Punkt centralny

W każdym wnętrzu powinien być taki punkt, który będzie w stanie przykuć uwagę. Należy jednak unikać taniego efekciarstwa (nie chcemy kiczu). Chodzi o to, że w momencie, jak ktoś wejdzie do środka, to zwróci wzrok w tamtym kierunku – na ładnie urządzony mebel, ścianę czy konkretną dekorację.

Sztukateria

Jak już przy dekoracjach jesteśmy, to nie może zabraknąć sztukaterii. To rozwiązanie będzie wymagać trochę czasu i pracy, ale może przynieść naprawdę fenomenalne efekty.

Warto zatem przymocować sztukaterię na ścianę np. w kształcie dużego prostokąta, a w środek przykleić tapetę, położyć cegłę lub pomalować w kontrastowym kolorze.

Jak sprawić, aby wnętrze nabrało elegancji?

Foto: komandor.pl

Świeże rośliny

Jest to prosty i tani sposób, żeby wnętrze nabrało klimatu i elegancji. Świeże rośliny i (przede wszystkim) kwiaty wprowadzają nas w błogi stan i tworzą przyjemną atmosferę. To dlatego przy stolikach w restauracjach z reguły są same świeże kwiaty.

Długie zasłony

Tak to już jest, że każdy materiał, struktura sprawia, że we wnętrzach od razu robi się przytulniej. Warto zastosować na oknach zasłony, lecz trzeba przy tym zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze zasłony te nie powinny być w rażących kolorach, oraz pstrokatych wzorach i przede wszystkim powinny być odpowiednio powieszone.

Jeżeli chcemy aby nasz dom wyglądał elegancko, wręcz bardziej ekskluzywnie, to zasłony powinny być podwieszone pod samym sufitem, a nie zaraz nad wnęką okienną oraz powinny zachodzić na ścianę, a nie wypełniać tylko miejsce na okno.

Jak sprawić, aby wnętrze nabrało elegancji?

Foto: youtube.com

Jak sprawić, aby wnętrze nabrało elegancji?

Powyższe rozwiązania możemy zastosować w każdej chwili, nie będziemy potrzebowali do tego ani złotówki, a jedynie trochę czasu i chęci. Do niektórych musimy jednak przygotować się (w niedużym stopniu, ale jednak) finansowo.

Zapraszam również do zapoznania się z artykułem o aranżowaniu pokoju dziecięcego! ?

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.