Zapraszam do lektury: „Jak optycznie powiększyć pomieszczenie”?

Jakich kolorów użyć, aby optycznie powiększyć pokój?

Optyczne powiększenie pokoju nie wymaga dużych nakładów finansowych. Podejmując decyzję, jak pomalować mały pokój, przede wszystkim trzeba dobrać powiększające kolory do pomieszczeń – będą to barwy jasne. Wcale nie znaczy to, że trzeba koniecznie pomalować całe mieszkanie na biało. W sklepach dostępne są m.in. modne pastelowe farby do ścian w wielu odcieniach. Dzięki nim pomieszczenie stanie jaśniejsze i wyda się bardziej przestronne. Wybierając pastelowe farby do ścian, zyskujesz także możliwość nadania wnętrzu pożądanego przez Ciebie charakteru.

Jeśli chcesz uzyskać optyczne powiększenie pokoju, warto byś także wybrał podłogi w jasnych kolorach. Jasne panele podłogowe, wykładziny z jasnymi wzorami lub jasne dywany – wszystkie te elementy są bardzo popularne i występują w wielu różnych wariantach, wystarczy dobrać je odpowiednio do własnego gustu. Warto pamiętać jednak o tym, że niektórzy po prostu lubią ciemnie farby do ścian i chcieliby mieć w swoim pokoju konkretny odcień. Świetnym pomysłem jest wybór ciemnego koloru na ścianę, która jest w danym pomieszczeniu najkrótsza. Optyka zrobi swoje, a efekt będzie powalający – pomieszczenie wyda się o wiele bardziej przestronne. Istnieje również wiele osób, do których bardziej przemawia modna tapeta ścienna, która również bardzo dobrze sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach.

Wystarczy pamiętać o zasadach, dotyczących doboru barw oraz o tym, że do niewielkiego pokoju najlepsza będzie tapeta z drobnymi wzorami. Wiele osób ma także inny problem: jak urządzić długi, wąski pokój? Jeśli również zastanawiasz się jak poszerzyć pokój – odpowiedzią będą paski! Podłoga z panelami ułożonymi w paski i nieco ciemniejszy sufit, dadzą wrażenie „rozszerzenia” pokoju.

Jak umeblować mały pokój, żeby wyglądał na przestronniejszy?

Pragnąc optycznie powiększyć pomieszczenie, trzeba również wiedzieć, jakich mebli i dodatków użyć. Aranżacja małego pokoju nie wymaga również szczególnych nakładów finansowych. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka zasad, mówiących jak urządzić małe mieszkanie lub niewielki dom. Pierwszą z nich jest wyeksponowanie okien. Optyczne powiększenie wnętrza wymaga wpuszczenia do niego, jak największej ilości światła. Warto zatem zrezygnować z ciężkich zasłon i firan. Fantastyczny efekt daje również duże lustro do pokoju. Może to być duże lustro stojące lub lustro wiszące do salonu. Dobrze jest umieścić je przy oknie lub naprzeciwko niego. Dobierając meble do małego pomieszczenia, trzeba skupić się na ich wielofunkcyjności. Rozsuwane stoliki, modne pufy ze skrytkami czy szafy z przesuwnymi drzwiami, to tylko przykłady mebli, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń.

Wszelkiego rodzaju ozdobne pudełka, które można umieszczać pod stolikami lub na półkach również będą przydatne. Akcesoria i dodatki, które pomogą idealnie urządzić małe pomieszczenia, można znaleźć w wielu sklepach internetowych. Istotną rolę odgrywa również oświetlenie małego pokoju. Wydawać by się mogło, że jedna, solidna lampa sufitowa spełni swoją funkcję i pozwoli na oszczędność. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie do niewielkich wnętrz. Lampa do małego pomieszczenia również powinna być niewielka, a najlepiej jest zastosować oświetlenie punktowe, aby móc rozjaśnić konkretne części pokoju. W małych pomieszczeniach sprawdzi się styl minimalistyczny. Ważne jest również samo rozmieszczenie mebli w małym pokoju. Świetnym pomysłem jest też oddzielenie poszczególny stref w pomieszczeniu w wyrazisty sposób, np. za pomocą barw lub parawanów.

Planujesz renowację wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.