Zapraszam do lektury artykułu „Holenderski De Stijl – uniwersalna geometria”.

Geneza stylu

Grupa De Stijl została założona przez Pieta Mondriana i Theo van Doesburga w roku 1917 i działała do 1931. Twórcy koncentrowali się przede wszystkim na jak najwierniejszym odzwierciedlaniu idei malarstwa w architekturze i aranżacji wnętrz. Swoje inspiracje zawdzięczają krajobrazowi Holandii. Najczęściej stosowane przez nich zabiegi to abstrakcja geometryczna, czyste barwy czy zamknięte płaszczyzny. Ponadto – linie przecinające się pod kątem prostym oraz płaskie powierzchnie to najważniejsze elementy charakterystyczne dla tego stylu.

Inspirujące aranżacje neoplastyczne

Foto: Jae

Foto: homeadore.com

Foto: design-milk.com

Foto: kushandjcrew

Foto: behance.net

Holenderski De Stijl – uniwersalna geometria

Zamknięte płaszczyzny, czyste barwy i układy linii umożliwiają nieskończone manewry projektowe. A co Wy sądzicie o tym niszowym nurcie w architekturze? Co najbardziej urzekło Was w takim wystroju? Urządzilibyście tak swoje mieszkanie?

Planujesz renowację wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.