Zapraszam do lektury „Ciemna kolorystyka w łazience i kuchni”.

Trochę awangardy – ciemne łazienki bez płytek

Aranżacje łazienek coraz częściej odbiegają od niezbyt ciekawego stereotypu. W wielu już dawno nie ma błękitnych płytek z dekorami w rybki. Łazienki zaczynają przypominać małe pokoje kąpielowe lub domowe SPA. Jest w nich przytulnie, obok wanny stoją tapicerowane meble (lub choćby miękkie pufy, taborety), a ściany wcale nie są wyściełane glazurą. Bywa, że inwestorzy pozostawiają je gładkie, pomalowane wodoodporną farbą, a obok luster wieszają obrazy. Coraz częściej można spotkać też łazienki, w których na ścianach i podłodze nie ma ani typowych płytek, ani płyt konglomeratowych.

Foto: decorlovin.com

Foto: southernyankeediy.com

Foto: inmyroom

Jak widać – zminimalizowanie albo całkowite zrezygnowanie z płytek może stworzyć zupełnie nowy klimat.

Czy to się może udać? Kuchnie z czarnymi blatami

Od lat prym wśród mebli kuchennych wiodą fronty pomalowane na biało lub klasyczne, drewniane. Inne szafki zdarzają się, owszem, ale nie są normą, a wyjątkiem od niej. Niektórzy stawiają na modne szarości, inni decydują się zaszaleć i łączą np. białe fronty z zielonymi lub czarne z czerwonymi.

Podobnie jest z blatami. Biel jest bardzo modna i często wybierana. Jednak biel czy wariacje na jej temat (ten kolor może mieć naprawdę wiele odcieni) to nie wszystko, czym warto się zainteresować.

Na zdjęciach możecie zobaczyć wnętrza, w których bieli nie brakuje, ale blaty są czarne i błyszczące. Czy to strzał w kolano? Czarne meble mogą być kłopotliwe, bo, niestety, na ciemnych powierzchniach lepiej niż na innych widać kurz albo ślady dłoni. Jednak to nie musi być problemem.

Ciemna kolorystyka w łazience i kuchni

Foto: stylebyemilyhenderson.com

Ciemna kolorystyka w łazience i kuchni

Foto: blog.mykukun.com

Ciemna kolorystyka w łazience i kuchni

Foto: roomfortuesday.com

Czarny blat ma jedną ogromną zaletę – wygląda obłędnie. Jest elegancki i ponadczasowy. Przyciąga wzrok i sprawia, że wyspa kuchenna staje się centrum kuchni. W pierwszej stylizacji widać błyszczący blat kontrastujący z jasnymi frontami mebli i drewnem stołu. W drugiej blat jest bardziej matowy i wzorzysty – idealnie zgrywa się z mozaiką na ścianach.

A może skłonisz się bardziej ku naturze? Przeczytaj parę moich słów o ekologicznym aranżowaniu wnętrz!

Dziękuję  czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Zdjęcie tytułowe: Alexander Lo