Nie każdy jednak mieszka w domu z dwiema łazienkami i trzeba zadowolić się tym, co mamy. Szczególnie, gdy mieszka się w bloku i nie można przesunąć ścian, więc trzeba się nagłowić nad najlepszą możliwą aranżacją.

Przedstawię Wam w tym artykule kolaż ciekawych inspiracji, napiszę na co zwrócić uwagę i podpowiem kilka rozwiązań, aby tak małą przestrzeń wykorzystać jak najlepiej! To do dzieła, aranżacje małej łazienki – inspiracje i porady!

Jak urządzić małą łazienkę?

Panuje przekonanie, że aranżując małe przestrzenie należy używać jasnych kolorów. Ja jednak od zawsze powtarzam, że to bzdura! Faktycznie łatwiej tak zaprojektować łazienkę, ale jednak aranżacje w ciemniejszych kolorach dużo bardziej się wyróżniają. Wstawiając nieoczywisty kolor lub materiał sprawicie, że dane pomieszczenie będzie niebanalne. Dlatego też – zachęcam do kombinowania. Nie ma nic złego w jasnych łazienkach, ale dlaczego nie zaszaleć?

 

Foto: behance.net

Foto: digsdigs.com

Foto: Leyla

Foto: youtube.com

Jeśli macie parę minut luzu, zapraszam do obejrzenia tego kolażu inspiracji!

Jak wyróżnić małą łazienkę?

W niewielkich pomieszczeniach nasze możliwości są ograniczone. Może zaskoczyć z ciekawymi płytkami, niespotykanym kolorem lub wyróżniającą się armaturą łazienkową. Może nawet warto zastanowić się, jeśli jest taka możliwość, żeby zaaranżować do takiego pomieszczenia jakiś niewielki żyrandol zamiast zwykłych halogenów? Na pewno taka aranżacja może na tym skorzystać!

Jednak co ważne, to fakt, że w każdej małej łazience musimy mieć jak najwięcej miejsca. Z tego powodu warto pomyśleć nad szafką powyżej ubikacji, dodatkowymi półkami w kabinie prysznicowej czy szafką pod umywalką!

 

Foto: Erika Rankin

Foto: Jennifer Whitney

Foto: backsplash.com

Foto: architectureartdesigns.com

Aranżacje małych łazienek – inspiracje i porady

Tak jak zaznaczyłem urządzenie niewielkiej łazienki, szczególnie w bloku nie zawsze jest proste. Nie oznacza to jednak, że ma być nudno i nieciekawie. Wystarczy trochę inwencji, pomysłu, aby zaskoczyć ciekawym rozwiązaniem!

Planujesz renowację wnętrza? Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem o szczegółach, które z pewnością pomogą w odświeżeniu aranżacji!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz.