Przy takiej aranżacji dla mnie najważniejsze są 3 kwestie. Po pierwsze – w sypialni musimy czuć się dobrze i umieć bezproblemowo wypocząć! Druga kwestia, którą musi mi zapewnić sypialnia to klimat. Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, ale chodzi o to, że wchodząc do sypialni będziemy mogli poczuć się lżej i błogo ?. I trzeci punkt to kwestia funkcjonalności, którą w tym artykule odstawimy jednak trochę na bok. A więc przejdźmy do konkretów – zapraszam do zapoznania się z tekstem „Aranżacja eleganckiej sypialni – poradnik”.

 

Odpowiednio pościelone łóżko

Jak to jest, że wchodząc do pokoju hotelowego od razu mamy wrażenie, że jest ładnie i elegancko? Dzieje się tak dzięki zastosowaniu prostego triku wnętrzarskiego.

W sypialni oczywiście najważniejsze jest łóżko, wystarczy, że odpowiednio je pościelimy i od razu zmienia się oblicze całego pomieszczenia. Na ładnie naciągniętą pościel, powinnismy położyć drugą narzutę, lekko podwiniętą i najlepiej (lecz nie koniecznie) w drugim kontrastującym kolorze. Warto również do poduszek dodać dwa, a nawet cztery jaśki, współgrające kolorystycznie z pościelą i narzutą. Chociaż, tutaj możemy dać nieparzystą jedną poduszkę w innym, wyróżniającym się kolorze. Zawsze wychodzi pięknie ?.

Aranżacja eleganckiej sypialni - poradnik

Foto: eltap.pl

Samo pościelenie łóżka może jednak nie wystarczyć. Czasem, żeby nasza sypialnia faktycznie wyglądała elegancko lub nawet eksluzywnie musimy się zastanowić nad wymianą łóżka. Stare, małe, drewniane czy metalowe łóżka nie sprawiają najlepszego wrażenia ?.

Dlatego warto zainwestować i sprawić sobie nowe łóżko, które nie tylko posłuży nam przez długie lata, ale też sprawi, że sypialnia będzie prezentować się zdecydowanie lepiej.

Sprawdzić może się z pewnością nowoczesne łóżko elektryczne Veros marki Eltap. Regulowane, elektryczne łóżko z wieloma programowalnymi ergonomicznymi pozycjami, dwoma pilotami to gwarancja beztroskiego relaksu ?.

Zapach

To tak naprawdę banalny drobiazg, ale jednak sprawia, że sypialnia staje się bardziej klimatyczna. Wiadomo, że dla jednego miły zapach będzie trochę inny niż dla drugiego, ale warto jednak zadbać o to, żeby był on w każdym wypadku odświeżający ?.

Jest mnóstwo odświeżaczy powietrza w różnych formach i kolorach. Na pewno znajdzie się coś, co nie dość, że będzie ładnie pachniało, to i dobrze wkomponuje się w Waszą sypialnię.

Zrezygnuj z pełnych zestawów mebli sypialnianych

Nie jest to najtańsza wskazówka, ale warta rozważenia ?.

Dlaczego? Aby nie było zbyt monotonnie! Całe zestawy mebli nie wyglądają ciekawie, a elegancja nie zawsze polega na tym, że wszystkie elementy meblowe są identyczne.

Warto rozważyć wymianę np. stolika nocnego na zupełnie inny, ewentualnie pomyśleć o przemalowaniu.

Świece

Świece, szczególnie te zapachowe mogą działać na nas kojąco. Warto pomyśleć, aby postawić sobie kilka świeczek, jeśli nie koliduje to ze stylem Waszej sypialni. Wtedy sypialnia nabierze romantycznej i eleganckiej atmosfery.

Aranżacja eleganckiej sypialni - poradnik

Foto: decorpad.com

Zapanuj nad bałaganem

To możliwie najtańsza z wszystkich rad i wskazówek, ale jedna z najtrudniejszych do wykonania ?. Wiem, wiem, lepiej nie raz jest zapłacić parę złotych, niż aż tak się poświęcać, ale mimo wszystko warto!

Warto posprzątać, pochować bibeloty, zrobić miejsce na półkach, pochować porozrzucane ubrania. Zawsze, ale to zawsze jeżeli mamy uprzątniętą sypialnię, od razu wydaje się być bardziej elegancka.

Dopasowane zasłony i firany

Tak to już jest, że każdy materiał, struktura sprawia, że we wnętrzach od razu robi się przytulniej. Warto zastosować na oknach zasłony, lecz trzeba przy tym zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze zasłony te nie powinny być w rażących kolorach, oraz pstrokatych wzorach i przede wszystkim powinny być odpowiednio powieszone.

Jeżeli chcecie, aby Wasza sypialnia wyglądała elegancko, lub wręcz ekskluzywnie, to zasłony powinny być podwieszone pod samym sufitem, a nie zaraz nad wnęką okienną, oraz powinny zachodzić na ścianę, a nie wypełniać tylko miejsce na okno.

Aranżacja eleganckiej sypialni - poradnik

Oświetlenie

Światło główne, które jak sama nazwa wskazuje oświetla największy obszar sypialni. Światło dodatkowe np. lampka na stoliku nocnym czy przy toaletce. I trzeci rodzaj, czyli światło nastrojowe. Tak jak powtarzam od samego początku tego tekstu – w sypialni musi być klimatycznie ?.

Oprócz samego rodzaju światła ważny jest też wygląd! Jeśli chcemy stworzyć elegancką sypialnię zrezygnujmy z pstrokatych, fikuśnych lamp. Zdecydujmy się na subtelniejsze, prostsze wzory i kolory. Dzięki tej prostocie nierzadko więcej uda się osiągnąć niż eklektycznymi formami.

Kolory

To już ostatni punkt w tym tekście, ale jakże istotny!

Ciągle słyszy się głosy, które mówią, że do sypialni to tylko i wyłącznie jasne, pastelowe, stonowane kolory, że unikamy ciemnych barw i pstrokatych, jaskrawych i tak dalej, i tak dalej…

Nic bardziej mylnego! Czarny kolor przecież jest uosobieniem luksusu! Jest często stosowany, aby uekskluzywnic wnętrze. Kontrastowe i jaskrawe również mogą się sprawdzić – mogą bardzo dobrze podkreślić charakter wnętrz i ich właścicieli. Kontrastowe, żywsze kolory są dobrym rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że nie jest ich za dużo. Pamiętajmy cały czas o powściągliwości ?.

Foto: 1stdibs.com

Aranżacja eleganckiej sypialni – poradnik

Co ważne – elegancko nie oznacza, że musi być nowocześnie! Wnętrza klasyczne, stylizowane mogą być dużo bardziej eleganckie od tych modernistycznych, a szczególnie minimalistycznych ?.

Jeśli uważasz, że Twoja nie wymaga żadnych renowacji, zapraszam w takim razie do innego poradnika, w którym opowiadam o aranżowaniu łazienki na poddaszu.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.