W świecie aranżacji wnętrz rok 2018 był naprawdę niesamowicie intensywny. Mimo pozostających przez ostatnie kilka lat hitów wnętrzarskich, takich jak loft czy minimalizm, pojawiły się na arenie fajne akcenty w postaci kolorów nasyconych, drewna naturalnego oraz detali szklanych i metalowych. Poznaj te 5 Najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

5 Najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

Natomiast na co mamy zwrócić uwagę w roku 2019?

Bądź na bieżąco i przeczytaj: Aktualne trendy wnętrzarskie w 2020 roku

Modne wnętrza w 2020 roku- jakie są trendy we wnętrzach w 2020 roku

KOLOR PANTONE

Pierwsze, o czym dowiedzieliśmy pod koniec 2018-ego – kolorem roku 2019 według PANTONE został przyznany ciepły nasycony Living Koral, który będzie miał wpływ we wszystkich dziedzinach artystycznych – od sieci socjalnych i kosmetyków do aranżacji wnętrz.

Jak mamy traktować ten kolor we wnętrzu? Otóż wszystko się trzyma na akcentach: możemy wydzielić ścianę w pokoju dziennym, zastosować go w stylu (mamy w tym przypadku nawiązanie do następnego trendu 2019 czyli art-deko), mogą to być także fantazyjne fronty meblowe.

5 Najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

By:Arch. LERA BRUMINA; ARTEM TRIGUBCHAK

By:Arch. MIRRIAM BARRIO

By:Dekorator ANNE SAGE

To również może Cię zainteresować:

Jak zaprojektować kuchnię –zasady projektowania kuchni

5 Najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

ART-DEKO

Jak już wspomniałam wcześniej mamy kolejny trend 2019 – czyli styl art-deko.

Tak jest, spokojny skandynawski zostaje w tle, natomiast  na przód wychodzą kolory jaskrawe, meble designerskie oraz ogólny szykowny klimat całego wnętrza. Mówimy tu o wzorzystych tapetach i zasłonach, nietypowych elementach oświetlenia oraz niskich tapicerowanych meblach.

Kształty okrągłe w postaci mebli, lamp oraz dekoru też z pewnością możemy wliczyć do tego punktu. Ważnym jest tu zachowanie takiej płynności w całym wnętrzu.

By:Interior stylist CLAUDIA BRIANT

 

METAL I SZKŁO

W 2019 mamy trendowe odcienie naturalnych metalów: czyli złoto, mosiądz oraz materiały poczernione. Takie odcienie metali przede wszystkim będą dobrze uzupełniać aktywne kolory trendowe.

Gdzie możemy zastosować – oczywiście jako dekor oraz różne akcesoria domowe, do tego dodałabym oprawy oświetleniowe a także ceramikę łazienkową.

Co do szkła – śmiało stosujemy go w postaci oświetlenia, dekoru oraz drzwi i ścianek działowych. W przypadku ścianek mamy tu odniesienie do stylu loftowego, ale zawsze możemy ocieplić takie wnętrze za pomocą dodatkowego tekstyliów, na przykład w postaci zasłon.

Wybierając lampy (przynajmniej wiszące) zwracamy uwagę na skalę – im większa tym lepiej.

 

By:Arch. MIRRIAM BARRIO

5 Najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

Design Studio TOLKO INTERIORS

 

5 Najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

By:arch. IYA TURABELIDZE

 

KOLOROWE AKCENTY

Nasycony zielony, granatowy oraz odcienie grafitu pozostają na arenie trendów 2019.

Kolory te sprzyjają bardziej kameralnemu, intymnemu klimatu wnętrza. Możemy tu śmiało eksperymentować z geometrią pomieszczenia: kolor z pewnością może przechodzić  ze ściany na sufit, meble czy podłogę. Uzupełniamy taką przestrzeń akcentowym oświetleniem punktowym, a także możemy rozjaśnić kolory za pomocą materiałów naturalnych, surowych. Może to być jasne drewno, cement czy kamień naturalny.

 

5 Najnowszych trendów w aranżacji wnętrz

LINEUP STUDIO

 

INSTAGARMOWANIE

Nie ma nic dziwnego w tym iż sieci socjalne ukorzeniły się nawet we wnętrzach. O czym tu mówimy? Przede wszystkim o tym, że nie trzeba wychodzić z domu żeby zrobić ładne zdjęcie instagramowe.

W roku 2019 aktualnym jest stworzenie takiego wnętrza, w którym każdy element czy kącik pomieszczenia może być zastosowany jako ładne tło do robienia zdjęć. Mam tu na uwadze ulubione akcenty w postaci mebli czy kolorowych ścian, ciekawych lamp (nawet replik), domowych roślin oraz tekstyliów.

Dajemy w tym przypadku mocny akcent na indywidualność wnętrza, z pewnością możemy tu miksować różne wybrane trendy. Wasz dom – wasze reguły. Śmiało wybieramy to co pasuje dokładnie Wam – właścicielom. Wnętrze może być takim jakim chcę go widzieć jego mieszkaniec.

Inst. @livinglife.pl

Autor:

arch. Darya Kanapatskaya

Lineup Studio

https://www.instagram.com/lineup_interiors/