Wnętrze zostało zaprojektowane w zabytkowym budynku, który zlokalizowany jest w samym sercu dzielnicy Trastevere w Rzymie. Jest to apartament przygotowany na sezonowe pobyty. Mieszkanie jest przygotowane dla pary, posiada salon z niewielką kuchnią, jadalnię oraz sypialnię i łazienkę. Proste i eleganckie materiały jakie zostały użyte to głównie ciemny fornir oraz kontrastujące z nim jasne ściany i wyposażenie co daje mu ponadczasowy design.

Design całego projektu opiera się na prostocie, eleganckich meblach skontrastowanych z prostym układem i formą wnętrza.

Zaprojektowany mebel, który znajduję się w centralnej części salonu spełnia kilka funkcji: jest zabudową do biokominka, szafką, regałem na książki, ścianką na telewizor oraz wydziela przestrzeń części wypoczynkowej od pozostałych stref.

Życzeniem klienta było zaprojektowanie eleganckiej i małej kuchni, która będzie spełniać swoje podstawowe funkcje. W tej niewielkiej przestrzeni zaprojektowano wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie i zmieszczenie podstawowego sprzętu kuchennego. Dodatkowo został zaprojektowany jeden ruchomy moduł szafki kuchennej, który można wysuwać spod blatu i mieć dodatkowe miejsce do pracy lub posłużyć jako przenośny moduł mebla.

Łazienka na życzenie została powiększona i wyposażona w wannę z widokiem na sypialnię. Przesuwne drzwi otwierają dodatkowo przestrzeń łazienki na sypialnię. Jasna łazienka kontrastuje z ciemnym sufitem i ścianą ale zachowuje kontynuację materiałową z całością projektu.