Zapraszam do lektury tekstu „Styl vintage – inspiracja minionymi latami”!

Geneza stylu

Historia stylu vintage sięga XIX wieku. Jednak pojawienie się tego stylu nie jest wynikiem żadnych wydarzeń społecznych czy kulturowych – jego istota polega na inspirowaniu się rzeczami z minionych epok oraz mieszaniem wielu stylów.

Foto: joliplace.com

Kolorystyka

W tym stylu odpoczniemy od natłoku bieli i szarości ?. W stylu vintage używamy ciepłych kolorów. Aby w mieszkaniu zachować ducha poprzednich lat można rozważyć pomalowanie mieszkania na złocisty kolor. Pasować będą też beże i brązy. W dodatkach często sprawdzą się odcienie drewna, zieleń i niebieski.

Foto: stylebyemilyhenderson.com

Dodatki

Dodatki w stylu vintage są niezastąpione! Mimo upływu lat, to wykazując chociaż trochę chęci jesteśmy znaleźć wiele perełek ?.

Lata 60-80 ubiegłego wieku mogą kojarzyć się z kryształami – warto się w takowe zaopatrzyć. Kieliszki, szklanki w plastikowych lub metalowych uchwytach, szklanki musztardówki, figurki, kryształowe cukiernice czy popelniczki idealnie wkomponują się w nasze wnętrze. Postaw na drobiazgi – rozważ kasetony na suficie, boazerię w przedpokoju lub ściemniacze na włącznikach światła.

Home staging mieszkania na wynajem

Meble

Styl vintage nawiązuje do minionych dekad. W szczególności widać to właśnie w doborze mebli. Aby urządzić wnętrze zgodnie z vintage’owym duchem należy skierować swoją uwagę w stronę mniej nowoczesnych mebli. Centrum naszego mieszkanie może zdobić fotel Chierowskiego 366. Obok niego może znaleźć się stolik, szafka RTV na nóżkach oraz kredens.

Jeżeli szukamy innych foteli, to warto postawić na tapicerowane, na toczonych nogach. Do tego warto wkomponować rozkładaną wersalkę, którą można dopieścić narzutą i poduszkami.

Foto: bemondi.pl

Styl vintage – inspiracja minionymi latami

Styl vintage w Polsce przez długi czas był omijany szerokim łukiem. W czasach komuny nie kupowano mebli według upodobań, tylko takie, które były dostępne. Doprowadziło to do przesytu i w każdym mieszkaniu czy domu można było spotkać praktycznie takie same meblościanki czy regały. Całe pokolenia musiały dorosnąć od tamtych czasów, aby styl ten zaczął inspirować coraz więcej osób. Na szczęście ostatnie lata sprawiają, że styl vintage przeżywa drugą młodość ?! A co Ty myślisz o tym stylu?

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na Facebooka, Instagrama i TikToka, gdzie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa twórczość? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.