Zapraszam do lektury artykułu „Styl skandynawski we wnętrzach – prostota i przemyślane akcenty” ?!

Geneza stylu

W tym zdaniu nie powiem nic odkrywczego – styl skandynawski wywodzi się z krajów Skandynawii, czyli Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii.

Wnętrza skandynawskie swój dzisiejszy kształt zaczęły nabierać w latach 50′ ubiegłego wieku. Już wtedy charakteryzowały się minimalizmem i funkcjonalnością.

Foto: vwartclub.com

Kolorystyka

Kolory w stylu skandynawskim są przede wszystkim jasne, ciepłe i zgodne z naturą. Skandynawowie rekompensują sobie takim kolorystyką brak słońca przez znaczną część roku. Najczęściej stosowanymi kolorami są: biel, kość słoniowa, beż lub szarość. Możesz skorzystać również z drewnianych mebli o ciemniejszych odcieniach – to z pewnością ociepli wnętrze.

Dodatki w tymże stylu mogą nieco odstawać swoim ubarwieniem – spokojnie można wykorzystać błękit, zieleń czy delikatny róż.

Foto: yankodesign.com

Meble i dodatki

Stworzenie stylu skandynawskiego w swoim wnętrzu nie jest karkołomnym zadaniem. Wystarczy utrzymanie całości w minimalistycznym tonie, użycie drewnanianych mebli na nóżkach – rozwiązania rodem z Ikei ?.

Do ozdobienia wnętrza można zastosować proste dodatki – poduszki, koce, świece i donice z roślinami. Nie można też jednak przesadzić z minimalizmem – zbyt dużo prostych frontów, niewyeksponowanych dekoracji może sprawić, że nasze skandynawskie wnętrze odpływie bardziej w kierunku stylu minimalistycznego.

Projekt domu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski we wnętrzach – prostota i przemyślane akcenty

Podsumowując – aby stworzyć wnętrze zgodne ze stylem skandynawskim należy przestrzegać poniższych podpunktów:

1. Postaw na jasne i ciepłe kolory.

2. Użyj dodatki – koce, świeczki, rośliny sprawdzą się idealnie.

3. Zapewnij dostęp do naturalnego światła – nie przysłaniaj okien.

4. Wykorzystaj jasne, naturalne drewno.

5. Wkomponuj lekkie meble na nóżkach.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na Facebooka, Instagrama i TikToka, gdzie znajdziecie wskazówki i porady dotyczące aranżowania wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa twórczość? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.