Zapraszam do lektury tekstu „Styl nowoczesny – kombinacja formy i funkcjonalności”!

Geneza stylu

Styl nowoczesny nabierał swojego kształtu przez parę dziesięcioleci. Jego powstanie było działaniem w kontrze do przepychu, który zdominował wnętrza w XIX wieku. Styl nowoczesny zrezygnował zatem z mało praktycznych dekoracji i zdobień na rzecz bardziej funkcjonalnych rozwiązań.

Projekt „Apetyt na życie”

Kolorystyka

Jedną z podstawowych reguł stylu nowowczesnego jest używanie ograniczonej palety barw. Zazwyczaj kolory nie są zbyt jaskrawe – zdecydowanie bardziej stonowane. Dobrze sprawdzą się beże, szarości, popiele i brązy. Można je swobodnie łączyć i uzupełnić dodatkiem złotego, srebrnego lub czarnego. Popularne stały się również róż, błękit czy zieleń. Ważne jednak, żeby nie przesadzić z kakafonią form i kolorów ?.

Projekt nowoczesnego apartamentu

Meble i dodatki

Styl nowoczesny nie samymi kolorami stoi. Znaczącą rolę odgrywają w tym wypadku meble. Aby urządzić wnętrze zgodnie z nowoczesnymi standardami należy szukać prostych i funkcjonalnych mebli. Popularne są czarne lub białe meble, ale też te z dodatkami z drewna. Ważne, żeby meble dobrze komponowały się w pomieszczenie, były łatwe w sprzątaniu i jednocześnie eleganckie. A to wszystko to kwestia Waszej wyobraźni ?.

Jak wiadomo dobrze dobrane dekoracje potrafią odmienić każde wnętrze. W stylu nowoczesnym natrafiamy jednak na odrębną narrację o tym, jak zachować umiar, a jednocześnie wprowadzić do wnętrza elegancję. Sprawdzić mogą się zatem tapety uzupełniające jednolite ściany – mogą być wzorzyste (najlepiej w geometryczne wzory), a nawet pozłacane! Jeśli chodzi o podłogi, to warto postawić na dywany o jednolitej fakturze. Przenosząc wzrok trochę wyżej możemy zastanowić się nad udekorowaniem  oświetlenia – dekoracje oświetlenia nie powinny zabierać światła. Powinny być eleganckie, ale można też pokusić się o bardziej designerskie rozwiązania. Sprawdzić mogą też się świeczniki, obrazy lub grafiki.

Projekt parteru w jednorodzinnym domu

Styl nowoczesny – kombinacja formy i funkcjonalności

Styl nowoczesny w Polsce gości bardzo długo i z całą pewnością będzie jeszcze przez wiele lat okraszał nasze wnętrza. Jego dużą zaletą jest fakt, że świetnie nadaje się do aranżowania wnętrz dużych, jak domy, rezydencje, jak i niewielkich mieszkań. Styl nowoczesny nadaje wnętrzom lekkości, przejrzystości i praktyczności. Właśnie z takich założeń się narodził i zdobył niemalejącą popularność.

Dziękuję czytelnikom za poświecony czas i zapraszam do siebie na Facebooka, Instagrama i TikToka, gdzie znajdziecie szybkie porady dotyczące aranżowania wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja unternetowa twórczość? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się mnie wesptrzeć na Patronite ?.