Styl maksymalistyczny – w kontrze do harmonii
Maksymalizm nie daje się zamknąć w sztywne ramy. Jest to kontrolowany kolaż, w którym każdy aranżacyjny trik staje się dozwolony. Wnętrza maksymalistyczne lubią przekraczanie granic i pełne są nieoczywistych połączeń. Jak więc zaaranżować swoje mieszkanie w stylu maksymalistycznym? Dowiecie się tego z poniższego tekstu!
Zapraszam do lektury artykułu „Styl maksymalistyczny – w kontrze do harmonii” ?.
Geneza stylu
Od wielu lat widzimy rosnącą popularność stylu minimalistycznego we wnętrzach. Prostota i funkcjonalizm są racjonalnymi wyborami w aranżacji wnętrza, ale od jakiegoś czasu do utartej grupy najpopularniejszych stylów dobija się styl maksymalistyczny.
W kontrze do stylu minimalistycznego, maksymalizm stawia na ozdoby i dekoracje. Jeśli jakieś wnętrze miałoby definiować słowo „eklektyczny”, maksymalizm we wnętrzach byłby jego najwierniejszym uosobieniem. W tym stylu w oczy rzucają się nawiązania do stylu loftowego, skandynawskiego i oczywiście – stylu glamour ?.
Foto: malabar.com.pt
Zasady stylu maksymalistycznego
Maksymalizm to wolność w kwestii rozwiązań. Łączenie barw, materiałów i stylów. Najpopularniejszymi mariażami okazują się być zestawienia nowoczesnych, prostych rozwiązań z elementami nawiązującymi do historii, osobistymi pamiątkami, które podkreślają indywidualny charakter wnętrza. Mówi się, że z tego powodu maksymalistyczne wnętrza nie powstają „na raz”, tylko są uzupełniane sukcesywnie, nabierając znaczenia i życiowego doświadczenia razem z rozwojem swoich właścicieli.
Foto: stylist.co.uk
Styl maksymalistyczny nie ogranicza się do prostego zagracenia wnętrz – wręcz przeciwnie. Jest to świadome operowanie kolorami, strukturami i wzorami. Ten styl nie toleruje „ikeowych” mebli i prostych dodatków takich jak zdjęcia z wakacji w ramkach nad kominkiem. Maksymalizm pragnie więcej.
W stylu maksymalistycznym ściany będą zdecydowanie kolorowe i niekoniecznie wszystkie w tym samym kolorze. Styl ten nie boi się łączyć odważnych kolorów ze sobą i stwarzać niesamowitych kompozycji kolorystycznych.
Często zdarza się, że łączone są elementy, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, natomiast w maksymalistycznym wnętrzu nabierają charakteru i stanowią o jego sile. Tropikalne rośliny, geometryczne wzory, dekoracyjne desenie – to wszystko połączone ze sobą sprawi, że wnętrze zacznie nabierać maksymalistycznego kształtu. Miks błyszczących, matowych i polerowanych faktur płytek ceramicznych z pewnością się sprawdzi. Ceramika artystyczna, obrazy czy wielkoformatowe płytki mogą uzupełnić i idealnie podkreślić temperament mieszkania. Styl ten lubi lustra, które powiększają optycznie przestrzeń wnętrza oraz zwielokrotniają eklektyczny wystrój.
Foto: smithhonig.com
Styl maksymalistyczny – w kontrze do harmonii
Styl ten coraz zaczyna przyciąga energiczne osoby, które szukają czegoś nowego nie tylko w życiu, ale też we wnętrzu, w którym to życie spędzają. Jest to styl dla osób, które chcą czerpać z życia maksymalnie ?.
Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na Facebooka, Instagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?.
Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite .