Zapraszam do lektury tekstu: „Styl klasyczny – nieprzemijająca tradycja”  ?.

Geneza stylu

Styl klasyczny rozwijał się w Europie od czasów starożytnych. Dlatego też może pochwalić się bogatą historią. Styl ten cechuje się prostotą, równowagą i przede wszystkim ponadczasowością. Mimo tego, że klasyczne aranżacje nawiązują do przeszłości nie oznacza to, że muszą być nudne ?.

Foto: mydomaine.com

Kolorystyka

Głównymi kolorami w stylu klasycznym są: kolor beżowy, kremowy, szary, zielony i czasem niebieski. Kolor zielony, czy niebieski bardzo ładnie wygląda na kanapach, sofach. Możemy się również pokusić, o jeden żywszy akcent kolorystyczny, np kolor żółty na fotelu.

Foto: sheerluxe.com

Meble i dodatki

Wydawać by się mogło, że meble w stylu klasycznym, są bogato zdobione, fikuśne, wręcz pałacowe. Nic bardziej mylnego. Meble są raczej w prostszej formie, z lekkimi zdobieniami. To otoczenie ma być bardziej ozdobne, a mebel powinien być elegancki.

Są wykonane zazwyczaj z naturalnych materiałów. Posiadają delikatne ozdoby takie jak, złote uchwyty, lekkie fazy na frontach, czy delikatny gzyms na szafie, czy komodzie. Nie może być na nich za dużo zdobień, muszą być przede wszystkim praktyczne.

Foto: thehoneycombhome.com

Styl klasyczny – nieprzemijająca tradycja

W klasycznym wnętrzu świetnie sprawdzą się lekko stylizowane komody, stoły i regały z litego drewna, tapicerowane krzesła i masywne kanapy obite skórą. O wyjątkowej atmosferze klasycznych wnętrz decydują w dużej mierze odpowiednio dobrane dodatki: zdobione świeczniki z mosiądzu lub stali, lustra w rzeźbionych ramach, kryształowe misy i karafki. Ogromną rolę odgrywa również oświetlenie: efektowne żyrandole i stylowe lampy. Nie zapomnijmy również o sztukaterii, która podkreśla elegancję danych wnętrz. W stylu tym, fronty mebli kuchenny są często delikatnie ozdobne, z różnego typu uchwytami.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz.

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.