Zobacz artykuł na temat aranżacji kuchni: Zasady projektowania kuchni

Styl glamour we wnętrzach – czym się charakteryzuje

styl glamour czym się charakteryzuje

Co wyróżnia wnętrza w stylu glamour?

Styl glamour ma tą cechę, że jest słodki, trochę cukierkowy, a zarazem bije z niego elegancja i luksus. Styl glamour wyróżnia się lakierowanymi meblami na wysoki połysk, dużą ilością złotych dodatków, meblami przypominającymi epokę baroku. Mamy tutaj dużo obłych, zaokrąglonych mebli: komód, stolików, czy sof. Można powiedzieć, że jest to taki styl eklektyczny który łączy ze sobą wiele barw, materiałów i kolorów. Styl przypominający nam zeszłe czasy który nie nawiązuje do stylu nowoczesnego, czy tym bardziej minimalistycznego.

Zobacz inspiracje salonów: Aranżacje salonów

sypialnia w stylu glamour czym się wyróżnia styl glamour

Jakie kolory w stylu glamour?

We wnętrzach w stylu glamour mamy całą paletę barw i kolorów. Na pierwszy rzut oka widzimy odcienie fioletu, różu, złota i srebra. Na pewno one dominują i tu szczególnie trzeba uważać, aby nie przesadzić, aby nie zrobić wnętrz zbyt landrynkowatych i aby nie było przesytu tymi kolorami. W dodatkach widzimy często kolor złoty, srebrny, niebieski, wręcz granatowy, czy zielony.  We wnętrzach nowoczesnych projektowanych aktualnie, mamy mniej dominujących kolorów różowych, czy fioletowych, a więcej niebieskiego, czy zielonego, jednak w połączeniu z tamtymi barwami.

mieszkanie w stylu glamour z różową sofą

Mieszkanie w stylu glamour – Styl glamour we wnętrzach – czym się charakteryzuje

W mieszkaniu urządzonym w stylu glamour widzimy duże kontrasty. Kontrasty w kolorach, jak i materiałach, czy meblach. W takim mieszkaniu możemy zobaczyć kolor fioletowy, granatowy połączony z białym i czarnym. Można postawić stolik metalowy okrągły, a obok miękką wygodną sofę z pikowanym oparciem. Śmiało można postawić szklany stolik, a nawet dwa, a obok stary barokowy kredens.

mieszkanie w stylu glamour ze złotem i różem

 

Jak urządzić salon w stylu glamour?

Salon w stylu glamour wygląda wyśmienicie, przytulnie i luksusowo. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty, to z pewnością aranżacja salonu w takim stylu jest dobrym pomysłem. Można tu poczuć się inaczej, wyjątkowo. Aranżację salonu w stylu glamour warto rozpocząć, od pikowane sofy typu Chesterfield, a przed nią postawić okrągły złoty stolik, lub ze szklanym blatem. Koniecznie pomyśl o wzorzystym dywanie, skórze na podłodze, i pięknej zdobionej komodzie z czasów ludwikowskich.

To również może Cię zainteresować: Ile kosztuje remont łazienki

W salonie w stylu glamour nie może zabraknąć ozdobnych błyszczących żyrandoli, przeszklonego kredensu i poustawianych świeczników na półkach, czy komodzie. Na dodatki w stylu glamour bardzo dobrze sprawdzą się kryształowe kieliszki, ozdoby z drogocennymi kamieniami. Ponad to srebrne naczynia, stojące ozdobne lampy,  na ścianach obrazy, a na sofie miękkie poduchy.

Styl glamour we wnętrzach charakteryzuje się luksusem i elegancją. Nie każdy lubi taki przepych, lecz z pewnością ten styl nigdy nie przeminie i w różnych wersjach będzie cały czas towarzyszył nam przy aranżowaniu wnętrz.