Styl boho we wnętrzach - czym się charakteryzuje

By: Konstantin Entalcev

Styl boho we wnętrzach – czym się charakteryzuje

Styl boho charakteryzuje się własnie tą swobodą i luzem. Pozwala na możliwość łączenia klasycznych, zabytkowych mebli, z nowoczesnymi dodatkami. jest to połączenie vintage i nowoczesności, materiałów surowych i naturalnych. Boho we wnętrzach to swawolne kolory, swoboda we wzorach i dodatkach. Aranżacja wnętrz w stylu boho może się wydawać prosta, lecz jak to czasem bywa, łatwo doprowadzić przy takich możliwościach do kiczu.

Zobacz również: 7 błędów w aranżacji małych mieszkań

7 błędów które zepsują aranżację małych mieszkań

 

styl boho we wnętrzach

Jakie kolory w stylu boho

Jak wspomniałem na wstępie, styl boho lubi kolory, lubi je łączyć i przeplatać. Jakie kolory można zastosować w boho? Przede wszystkim w stylu boho stosujemy kolory ziemi, naturalne, ale i wyraziste. Śmiało można zastosować kolory beże, brązy, biele, kolory pomarańczowe, jasno zielone, turkus, kolor rdzawy, żółć i magnat. Ściany w stylu boho mogą być pomalowane we wzory w patchwork, może na nich zawisnąć wzorzysta tapeta. Ważne jednak aby nie były one idealne. nie musi być na nich gładź, a jeżeli będzie farba dekoracyjna ze strukturą to jeszcze lepiej.

Zobacz również: Jak zaprojektować kuchnię

Jak zaprojektować kuchnię –zasady projektowania kuchni

Materiały w stylu boho. Styl boho we wnętrzach – czym się charakteryzuje

Materiały w stylu boho nawiązują do ziemi i natury. Często są z recyklingu i są ekologiczne. W boho zobaczymy takie materiały jak bawełna, glina, ratan, wiklina i len. Spotkać również możemy bambus, oraz egzotyczne drewno typu palisander, heban i mahoń.

Styl boho we wnętrzach - czym się charakteryzuje

By: Konstantin Entalcev

By: Konstantin Entalcev

Dekoracje w stylu boho

Styl boho to jedno wielkie bogactwo dekoracji i dodatków. Wnętrza można na wiele sposobów przyozdobić.Tak jak we wszystkim i tutaj nawiązujemy do natury. We wnętrzach boho sprawdzą się bibeloty i drobiazgi ręcznie wykonane np. makramach, czy serwetki wykonane na szydełkach. Zobaczymy w takich wnętrzach dużo tekstylii, poduszki, dywany, pledy, chodniki, a wszystko to w kolorowe wzory.

To również może Cię zainteresować:

10 błędów w aranżacji kuchni

Mieszkanie w stylu boho

Mieszkanie w stylu boho jest stworzone do mieszkania. Jest przyjemne, kolorowe, ale jasne. Najlepiej aby w mieszkanie w stylu boho było jasne i ciepłe. Meble możemy zrobić z palet, na nie położyć poduszki i plet, a nad głową powiesić kwiaty w plecionych doniczkach. Na półkach możemy postawić gliniane wazony, i drewniane ramki na zdjęcia. W jadalni możemy postawić drewniany stół z krzesłami z odzysku.

 

Zdjęcie tytułowe: Konstantin Entalcev