Remont łazienki w trzech wariantach budżetowych. Niedrogo, a wręcz ekonomicznie, w średniej kwocie i w wyższym standardzie. Zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Co zrobić, na co zwrócić uwagę, gdzie kupić gdy masz ograniczony budżet na remont łazienki? Oczywiście warto korzystać z wszystkich możliwych akcji promocyjnych, a jest ich sporo. Na przykład teraz mamy Black Week, więc żal by było nie skorzystać z nadarzającej się okazji (zerknij tutaj). Przecież jeżeli zamierzasz i tak zrobić remont, to dlaczego by nie kupić dobrych produktów w korzystnych cenach.

Zresztą taki remont planujemy z wyprzedzeniem, więc jeżeli wiesz, że dopiero zajmiesz się nim na wiosnę, to i tak warto pewne materiały kupić teraz i je odłożyć na poczet remontu.

To pierwsza sprawa, promocje, druga to pomysł.

Niemałym kosztem podczas takiego remontu są płytki ścienne i podłogowe. Przede wszystkim, pamiętaj, że nie musisz płytkować wszystkich ścian, czasami wystarczy tylko strefy mokre, a resztę można pomalować farbą do łazienek. Dzięki temu nie tylko mniej materiałów będziesz musiał kupić, lecz również mniej zapłacisz za fachowca.

Poza tym jest bardzo duży wybór płytek niedrogich, a mimo wszystko ładnych i solidnych. Zerknij np. tutaj.

Podobnie jest z ceramiką, umywalką, czy miską WC. Przy ubikacji warto zresztą postawić na komplet, czyli miska z deską wolno opadającą, oraz stelaż podtynkowy. Na pewno wyjdzie korzystniej, niż zakup wszystkiego osobno.

Poza tym kupuj w miarę możliwości wszystko w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędzić czas, nerwy, lecz przede wszystkim pieniądze. Oczywiście polecam zakupy w sklepie https://www.lazienkaplus.pl/ sponsora tego artykułu, ponieważ wybór mają tam olbrzymi w każdym przedziale cenowym i to nie tylko produktów do łazienek ?. Warto zerknąć i nie piszę tego dla tego, że to sponsor artykułu ?, nie, nie. Piszę, ponieważ firmę tą mam przetestowaną od lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.

Jaki budżet należy zaplanować chcąc wyremontować niedużą łazienkę w wersji budżetowej? Przy generalnym remoncie jest to kwota minimum 7000 zł, lecz dużo zależy od tego czy jesteś w stanie sobie sam coś zrobić podczas tego remontu (np. skucie płytek), czy wszystko będziesz zlecać. Jak wiemy usługi fachowców kosztują nie mało.

Koszt łazienki w średniej kwocie

Przede wszystkim muszę zaznaczyć jedno- to,  że jest coś droższe nie koniecznie musi od razu oznaczać, że jest lepsze. Więc jaka jest różnica, dlaczego w tej opcji wydamy więcej pieniędzy?

Przede wszystkim, gdy mamy więcej pieniędzy przygotowane na remont, mamy zdecydowanie większy wybór materiałów. Możemy wybrać lepszy design, ładniejszy, lepiej dopasowany do nas np. pod względem koloru.

Poza tym często mamy dłuższą gwarancję na te produkty i po prostu więcej możliwości.

Nie musisz się też wtedy ograniczać do kładzenia pytek, możesz postawić i na wannę i na kabinę prysznicową (jeśli masz na nią miejsce), lub na parawan nawannowy, czy bidetkę.

Cóż tak to już jest, że więcej pieniędzy to też więcej możliwości.

Ile średnio klienci wydają na „normalnej” wielkości łazienkę w takim budżecie? Jest to kwota do 20000 zł a średnio około 16000 zł

Łazienka w wersji Exclusive

Co bym zrobił gdybym miał budżet większy od przeciętnego? Z pewnością pozwoliłbym sobie na dobrze wyposażoną łazienkę.

Jeżeli miałbym miejsce to znalazła by się tam wanna, kabina prysznicowa, dwie umywalki, bidet lub miska WC z deską myjącą.

Ponadto pomyślałbym o oryginalnym oświetleniu, czy wannie z hydromasażem dobrej firmy. Na pewno postawiłbym też na oryginalny grzejnik.

Czy pod względem wyglądu coś bym zmienił względem łazienki w wersji budżetowej? Nie wiem, bardzo możliwe, że nadal bym nie płytkował wszystkich ścian, lecz w zamian dodałbym np. sztukaterię, lub… mówię serio – obraz.

Tak, to by mogło być takie moje domowe SPA 🙂

Jak widzicie, w każdym budżecie można ładnie i ciekawie urządzić łazienkę. Nieraz tylko musimy postawić na oryginalność, może czasem zakasać rękawy do pracy, lecz efekt za każdym razem będzie zadowalający.

Na szczęście wszystkie produkty w każdym budżecie kupicie w sklepie https://www.lazienkaplus.pl/ do czego zachęcam.

Koniecznie napiszcie w komentarzu, ile Wy średnio wydaliście na taki remont.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem: Łazienkaplus