I jak to zrobić? Jak przeprowadzić remont łazienki na cito? Na co zwrócić uwagę, gdzie szukać produktów i w ogóle od czego rozpocząć? O tym w dzisiejszym artykule.

W pierwszej kolejności musisz się zdecydować co robisz. Czy ma to być generalny remont, czy lifting z wymianą niektórych sprzętów i odświeżeniem łazienki pod względem wyglądu.

Jak już to ustalisz to weź ołówek do ręki i sprawdź czy nowy sprzęt który chcesz zakupić na pewno zmieści się w danym wnętrzu. Pamiętaj aby zwrócić uwagę, na miejsce za umywalką, (czy swobodnie stoisz), na drzwiczki od pralki, lub z kabiny prysznicowej, czy aby na pewno się otworzą.

Gdy już to ustalisz to pierwszy sukces za Tobą, czas na kolejną misję… nie łatwą, niemniej bardzo ważną, nie ważne czy robisz generalny remont, lifting, czy masz mieszkanie w stanie deweloperskim i zabrałeś się za jego urządzanie.

Trzeba zakupić odpowiednie wyposażenie łazienki.

Gdzie kupić, na co zwrócić uwagę podczas zakupów

Nadal utrzymujemy, że łazienka ma być wyremontowana szybko (aby żona była zadowolona), więc przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na dostępność danego materiału. Bo co Ci po tym, że towar w danym sklepie istnieje… tylko na stronie, lecz czas wysyłki to … siedem dni, lub więcej? Ty musisz działać szybko jak i sklep w którym zamawiasz.

W takim przypadku polecam takie akcje jak: Remont na cito, gdzie macie gwarancję, że zamawiany towar wyjedzie do Was w… 24H! I co chcieć więcej? Taka szybka dostawa, pozwoli Wam szybko rozpocząć, a co ważniejsze zakończyć remont.

Druga sprawa. Warto zamawiać towar od jednego dostawcy, po pierwsze zmniejszycie koszty dostawy, po drugie zaoszczędzicie czas, bo czekacie na jednego kuriera, a nie na kilku, a po trzecie łatwiej się zorientujcie czy cały zamawiany asortyment jest dostępny na już i będzie dostarczony w tak ekspresowym tempie.

Jak szybko przeprowadzić remont łazienki?

Gdy masz już odpowiedni materiał, produkty „wystarczy” zabrać się do pracy. Jeżeli chcesz szybko przeprowadzić remont łazienki, to warto zastanowić się nad liftingiem, lecz jak go przeprowadzić?

Pamiętaj, że nie musisz kuć starych płytek. Po pierwsze istnieją odpowiednie kleje które pozwalają, na montaż nowych płytek, na już istniejące (dobry sposób sprawdziłem), lecz również dobrym i ciekawym pomysłem jest pomalowanie glazury.

Jak to zrobić?

Istnieje duży wybór farb które nadają się do malowania takowych płytek, pamiętaj tylko, aby je dobrze wcześniej wyczyścić i odtłuścić. W przeciwnym razie nowa farba może źle się trzymać i zacznie z czasem odpadać.

Następnie, zabezpiecz wszystkie gniazdka, włączniki, kinkiety czy inne urządzenia które masz w łazience. Takie farby są bardzo trwałe, na tyle trwałe, że ciężko je będzie usunąć z przypadkowo pomalowanego sprzętu i … z rąk, więc siebie również dobrze zabezpiecz ?

A może nie chcesz kłaść nowych płytek, ani malować już istniejących?

Powiem Ci jeszcze o dwóch sprawdzonych rozwiązaniach.

Po pierwsze, aby zrobić remont takiej łazienki, nie musisz robić całkowitej rewolucji. Wystarczy, że odmienisz jedną ścianę, a całe wnętrze zyska na takim zabiegu. Na wybraną ścianę można przykleić płytę GK i ją pomalować. A może dodać na nią sztukaterię, lub powiesić obraz? Na pewno pozytywnie wpłynie to na takie pomieszczenie.

Kolejna możliwość to panele winylowe. Zastąpią one bardzo dobrze wnętrze, możesz przykleić je na płytki i co ważne istnieje bardzo duży wybór np. tutaj

Jeżeli zdecydowałeś się w ostatnim momencie przeprowadzić remont takiej łazienki i chcesz go zrobić na cito, to nie jesteś na straconej pozycji. Zadbaj tylko o to aby potrzebne produkty szybko do Ciebie dotarły i postaw na szybki lifting, a rezultat przekroczy Twoje wyobrażenie.

Artykuł sponsorowany przez firmę lazienkaplus.pl