Nurt organic design powraca w wielkim stylu. Na tegorocznym rozdaniu nagród EDIDA wyróżniono te projekty, których centralną ideą stała się ergonomia użytkowania. Jednym z nich jest WaterCandy – słuchawka prysznicowa o idealnie okrągłym kształcie.

WaterCandy –  nie taka zwyczajna słuchawka

Funkcjonalny design, ergonomia i praktyczność definiują słuchawkę prysznicową, stworzoną przez duet włoskich projektantów Ludovica+Roberto Palomba. WaterCandy to przykład harmonijnego połączenia formy i funkcji. Miękki uchwyt ułatwia posługiwanie się słuchawką, a ergonomiczny kształt zachęca do korzystania z masażu hydroterapeutycznego o zmiennej intensywności.

prysznic ręczny

słuchawka prysznicowa Zucchetti WaterCandy

Współczesne, intensywne tempo życia niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego często szukamy skutecznego sposobu na relaks w domowym zaciszu. Słuchawkę WaterCandy o 3-strumieniowej intensywności przepływu można dostosować do własnych wymagań, a taka kąpiel działa odprężająco i przeciwstresowo.

okrągła słuchawka prysznicowa WaterCandy

Zucchetti WaterCandy

Ten designerski natrysk doceniono m.in. nagrodą ADI Design Index (2018), Good Design Awards (2018) i Elle Decoration International Design Awards (2019).