Opis

Shutters – godny zakup czy sezonowa moda?

Do tej pory okiennice były zazwyczaj kojarzone z rajskimi wakacjami i klimatem śródziemnomorskim, gdzie we włoskich czy hiszpańskich miasteczkach zachwycają całą paletą barw. Zyskały ogromną popularność za sprawą poziomych lameli, które skutecznie chronią przed nadmiernym ogrzaniem, umożliwiając przy tym cyrkulację powietrza.

Być może zadajesz sobie pytanie, dlaczego ludzie w ogóle myślą           o posiadaniu okiennic, skoro nie mamy odpowiedniego klimatu          w Polsce? W związku z bardziej kapryśną aurą w naszym kraju przyjęły się okiennice wewnętrzne, zainspirowane okiennicami zewnętrznymi i korzystające z niesionych przez nie dobrodziejstw.

 

 

 

 

Czy shutters godne są swojej ceny?

Warto podkreślić, że na cenę okiennic składa się przede wszystkim najwyższa jakość wyselekcjonowanego drewna, używanego do ich produkcji. Pamiętajmy, że każdy shutters jest wykonywany pod indywidualne zamówienie klienta – można śmiało rzec, że nie ma dwóch takich samych okiennic wewnętrznych!

W świecie, gdzie dominuje kultura masowa ten aspekt ma ogromne znaczenie i czyni nasze wnętrze niepowtarzalne oraz jedyne w swoim rodzaju. SZATERS może ozdobić okno, występujące w każdym kształcie! Okna w formie trójkąta, koła, półkola, trapezu, które dla innych systemów osłonowych stają się bardzo problematyczne, są wymarzone wręcz dla okiennic drewnianych, idealnie dopasowanych do wspomnianych figur. Nie boimy się wyzwań, a wieloletnie doświadczenie sprawia, że nie ma dla nas zadań niewykonalnych, do których podchodzimy z niesłabnącą pasją…

 

Trendy czy nie?

Ludzie coraz częściej i chętniej nabywają shutters do okien                  w swoich domach czy biurach. Zespół Rolbest Shutters nieustannie inspiruje swoimi  realizacjami, które są na bieżąco prezentowane w  mediach społecznościowych             i branżowych magazynach lifestylowych.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie drewnianymi okiennicami SHUTTERS i przybywa liczba Polaków, która instaluje ten rodzaj osłon okiennych, doceniając ich niewątpliwe atuty.

 

 

 

Przeznaczenie i cechy okiennic.

Podobnie jak większość tradycyjnych osłon okiennych, okiennice drewniane nie tylko świetnie nadają się do przesłaniania okien, ale mają też wiele innych zalet. Obecnie są wybierane ze względu na ich niebanalny wygląd i funkcjonalność. Cieszą niezależnie od pory roku, a dodatkowo jesienią i zimą zapobiegają stratom ciepła, zmniejszając opłaty za ogrzewanie. Wiosną i latem ruchome listwy pozwalają kontrolować ilość światła              i powietrza napływającego do pomieszczenia. Okiennice umożliwią Ci przewietrzenie pokoju, gdy na zewnątrz jest gorąco i ciemno, zapewniając jednocześnie dużą prywatność. Okiennice zapobiegają również przedostawaniu się owadów do Twojego domu.

Aby utrzymać chłód podczas upalnej nocy, a przy tym zachować prywatność oraz bezpieczeństwo, możesz regulować poziomymi lamelami  i kontrolować dopływ światła. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które mają okna na parterze w swoim domu i są narażone na wzrok oraz zainteresowanie postronnych osób.

 

Inne zalety okiennic to ich trwałość, klasyczny styl i łatwa konserwacja.

Przy prawidłowej pielęgnacji okiennice mogą przetrwać wiele lat, a przy tym świetnie wyglądają zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych wnętrzach.

 

 

 

 

Okiennice wewnętrzne vs inne rodzaje osłon…

Shutters są najczęściej kojarzone z żaluzjami drewnianymi ze względu na pozorne podobieństwo obydwu produktów. Nie jest tajemnicą, że okiennice są droższe niż większość innych rolet czy zasłon.

Należy jednak myśleć o nich jak o meblach, ponieważ będą one użytkowane znacznie dłużej od tradycyjnych przesłon i mają UNIKALNE CECHY, o których inne produkty mogą tylko pomarzyć…  Wprawdzie żaluzje są tańsze, ale bardziej awaryjne, a ich żywotność jest również czasowo ograniczona. Co więcej, szatersy- www.shutters.com.pl – zapewniają dużą prywatność, kontrolę światła i powietrza. Okiennice jak żaden inny produkt spełniają indywidualne oczekiwania każdego użytkownika, a zabawa kształtami i kolorami w ich przypadku nie zna granic! Oprócz zwyczajowych odcieni bieli, brązów czy czerni nic nie stoi na przeszkodzie, aby amarant, turkus czy magenta znalazły się na wymarzonej okiennicy. Do dyspozycji Państwa pozostaje wzornik kolorów RAL i NCS – jesteśmy w stanie spełnić każde życzenie klienta!

Okiennice najbardziej przypominają żaluzje w stylu weneckim, szczególnie drewniane, które, nie ma co ukrywać, są tańszą alternatywą. Wprawdzie obydwie opcje oferują tak pożądaną elastyczność poprzez możliwość uchylenia listewek żaluzji, ale najważniejszą różnicą jest to, że drewniane szatersy posiadają panele otwarte lub zamknięte, podczas gdy weneckie żaluzje mogą być jedynie podnoszone i opuszczane.

 

Miłośnicy aranżacji wnętrz czy profesjonalni projektanci często sięgają po połączenie okiennic i zasłon, co skutkuje uzyskaniem szykownego, nowoczesnego, a przy tym przytulnego wystroju. Eksperymentowanie z różnymi przesłonami, łączenie z pozoru nie pasujących do siebie struktur czy faktur przynosi zaskakujące efekty          i zachęca do częstych zmian wystroju okien! Jako zespół Rolbest Shutters jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, o czym świadczy nasz udział w telewizyjnym projekcie „Zgłoś Remont” i udana współpraca  z niekwestionowaną gwiazdą tego programu – Krzysztofem Miruciem. Zostaliśmy docenieni jako niezawodny dostawca okiennic drewnianych i profesjonalna ekipa montażowa, która zawsze na czas  oraz zgodnie z wymogami architektonicznymi montuje SHUTTERS.

 

 

Różne rodzaje okiennic.

 

Oferujemy Państwu kilka typów okiennic, do których zaliczamy okiennice pełnowymiarowe, pełne, kawiarniane, przesuwne oraz do okien o nietypowych kształtach.

 

 

Z chęcią służymy radą i doświadczeniem, starając się dobrać optymalne OKIENNICE do okien i indywidualnych potrzeb. Nasze rozbudowane portfolio ułatwi podjęcie decyzji, dotyczących podziału paneli, rozmiaru lameli, wersji z widocznym bądź ukrytym uchwytem regulacyjnym i wreszcie koloru. A nie jest to łatwe zadanie!

 

Przyjrzymy się dwóm najpopularniejszym rodzajom okiennic – okiennicom pełnowymiarowym i okiennicom w stylu kawiarnianym. Są one najłatwiejsze do zmierzenia, dopasowania i utrzymania             w przyszłości.

 

Okiennice pełnowymiarowe.

 

Jak sama nazwa wskazuje, okiennice pełnowymiarowe zasłaniają całą wysokość wybranego okna. Okiennice te są idealnym wyborem do pomieszczeń, w których szczególnie ważna jest prywatność i kontrola światła, np. w salonie, sypialni.

 

 

Okiennice Cafe Styl.

Okiennice Cafe Style zasłaniają tylko dolną połowę lub wybraną część okna, co jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy kochają naturalne światło w pokoju, a jednocześnie chcą zachować prywatność.

Okiennice Café Style doskonale nadają się do dużych okien, ponieważ zakryta dolna połowa okna ochroni Cię przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, a otwarta górna wpuści do środka tak lubiane przez wszystkich światło dzienne.

Obydwa rodzaje okiennic są łatwe do zmierzenia i dopasowania za pomocą zwykłych narzędzi oraz umiejętności majsterkowiczów.