Opis

Przedstawiam jeden z ostatnich projektów pracowni ArtUp Interiors; rezydencja na przedmieściach Warszawy. Dom, choć przeznaczony dla małżeństwa z nastoletnim synem ma ponad 380 m2.
Imponująca wysokość pomieszczeń i klasycyzująca bryła zainspirowała mnie do połączenia w, mam nadzieję, spójną całość oszczędnych ornamentów sztukateryjnych z klasycznymi materiałami podłogowymi (marmur i panel wersalski) i ekstrawaganckim wykończeniem ścian. Przedsionek wita nas głębokim granatem przełamanym turkusowym lustrem Rondo by Zięta z limitowanej do 21 szt kolekcji. Westybul otwarty na salon i jadalnię nie grzeszy skromnością; ścianę pokryto 23,5 karatowym złotem florenckim, a japonizującą malaturę ręcznie wykonają artyści z ProjektMURO. Klasyczna w tonacjach jadalnia ozdobiona jest jedynie nawiązującymi kolorystycznie kloszami żyrandola. Marmurowe schody z mosiężną balustradą prowadzą do pokoju syna, który zaprojektowany został jako osobne królestwo nastolatka wkraczającego w dorosłość oraz do pokoi gościnnych i części domu przeznaczonej dla gospodarzy. W sypialni głównej zależało mi na utrzymaniu stonowanej kolorystyki zasygnalizowanej na parterze i uzupełnionej dalekowschodnimi akcentami. Ściana u wezgłowia łóżka została zatapicerowana, a jedna ze ścian pokryta kremowo złotym jedwabiem.
W salonie kąpielowym króluje biel i onyks. Inwestorzy planują wprowadzić się przed końcem roku wiec liczę, że wkrótce będziemy mogli pokazać zdjęcia z tej realizacji.
Piotr Łucyan – ArtUp Interiors
Zobacz pozostałe inspiracje