Opis

Życzeniem klienta było zaaranżowanie na nowo istniejącej łazienki oraz pokoju, który do tej pory służył jako „graciarnia”. W starej łazience na około 1/3 jej powierzchni postawiony był podest pod saunę, którą była właścicielka mieszkania zabrała ze sobą po wyprowadzce. Tym samym pozostawiła niezagospodarowaną przestrzeń.

Pomieszczenia przeszły kompletną zmianę pod względem układu aranżacji oraz zyskały nowe funkcje.

„Graciarnia” zamieniła się w Master Bedroom, z małą garderobą oraz przejściem do oddzielnej łazienki. Łazienka sypialniana powstała dzięki przedzieleniu ścianą poprzedniej (dokładnie w miejscu, gdzie zaczynał się podest).

Stara łazienka zachowała swój wcześniejszy układ, ale przestrzeń została lepiej wykorzystana, powstało więcej miejsc do przechowywania. Aby wizualnie powiększyć przestrzeń zastosowaliśmy wielkie lustra na nowo powstałej ścianie.

Życzeniem inwestorów było pozostawienie istniejącej podłogi teakowej. Została ona wycyklinowana i odnowiona.

Duża łazienka z niezmienionym układem zyskała odnowiony prysznic z odpływem liniowym, większą umywalkę oraz szafkę z pojemnymi szufladami, a także zabudowę WC z dodatkową szafką do przechowywania. Wnęka z wanną i pralką została estetycznie zabudowana.

Mała (nowa) łazienka pomimo swoich niewielkich rozmiarów pomieściła piękną wannę wolnostojącą. Na ścianie oraz podłodze zastosowaliśmy spiek kwarcowy Traventino.

Sypialnia oprócz dużego łóżka (180 x 200) posiada także sporą przestrzeń do pracy – blat na całą szerokość pomieszczenia. Wydzieliliśmy również garderobę, ustawiając szafę narożną.