Opis


Czy na 43 m2 można stworzyć mieszkanie w charakterze loftu z elementami industrialnymi. Jak widać można. Proszę zobaczyć projekt mieszkania w stylu industrialnym o powierzchni 43 m2.

Mieszkanie w centrum Krasnodaru ma powierzchnię 43 m2 i jest to kawalerka. Początkowo był to standardowe mieszkanie z wydzieloną sypialnią, kuchnią, loggią, strefą wejściową, łazienką i miejscem do pracy o powierzchni nieco poniżej 41 metrów kwadratowych. Po przebudowie i demontażu ścianek działowych powierzchnia użytkowa wzrosła, a pomieszczenie stało się bardziej ergonomiczne. Rozkładana sofa wyznacza część wypoczynkową połączoną z kuchnią i jadalnią; sypialnia – pionowe listwy ze sklejki obracające się o 360 stopni, które jednocześnie regulują dostęp światła do sypialni – dziennego lub sztucznego. Garderoba i łazienka są oddzielne.

Dominującą fakturą wnętrza jest beton obecny na ścianach i suficie. Zdecydowano się pozostawić go w autentycznej formie od dewelopera i był na niego położono kable elektryczne. Ściany strefy wejściowej są zrobione z cegieł podkładowych na czarnej mieszance murarskiej i częściowo rozciągają się na kuchnię i sypialnię.

Główne kolory to szary, terakotowa czerwień i brązowe odcienie. Szara sofa, zestaw kuchenny w kolorze czekolady i solidne szare krzesła z tekstylną tapicerką w jadalni łagodzą wnętrza.

Łazienka stała się najbardziej neutralną częścią mieszkania. Jasnoszary i biały kolor połączony na niewielkiej powierzchni.

Część wypoczynkową reprezentuje wykonana na zamówienie sofa. Nawiasem mówiąc, powściągliwa kolorystyka tapicerki kontrastuje z obrazem na ścianie, który został pomalowany na podstawie twórczości francuskiego artysty Daniela Castana. Dla wygody przed sofą ustawiono stoliki kawowe z metalowym korpusem i szklanymi półkami z IKEA.

W sypialni główną uwagę zwraca asymetryczny zagłówek wykonany z płyty wiórowej. Głośniki są przymocowane do stolików nocnych po obu stronach, zakupionych w IKEA.

Wszystkie meble do kuchni i jadalni zostały wykonane według autorskich szkiców i rysunków.

Punktem kolorystycznym jest lodówka SMEG w stylu retro – wizytówka marki.

W jadalni wyróżnia się autorska lampa, zmontowana i pomalowana przez samego projektanta. Jest włączana nie przez tradycyjny przełącznik, ale przez czerwony duży przycisk, do którego wchodzi okablowanie.

Zobacz inne projekty w stylu industrialnym: Galeria wnętrz

Projekt: Андрей Попов

Warto zobaczyć: