Opis

Angelina Alekseeva wykonała projekt domu w stylu włoskim w Umbrii we Włoszech. Ten dom to połączenie, klimatycznego śródziemnomorskiego stylu i nowoczesnego charakteru. Tu z całą pewnością można wypocząć i się zrelaksować.

Projekt domu w stylu włoskim

Najważniejszym miejscem w tym domu, jest jadalnia z dużym drewnianym stołem, oraz pięknym klasycznym kominkiem. Ściany całego domu, tak jak to bywa we Włoszech, zostały wykonane z kamienia, dzięki czemu w gorące, upalne dni we wnętrzach domu jest zdecydowanie chłodniej.

Jednak, kamień ten nie tylko daje poczucie komfortu, lecz również nadaje bardzo ciepły, przyjemny klimat wiejskich domów. Wszystko to połączone z drewnem idealnie do siebie pasuje.

Duży drewniany stół stoi miedzy kominkiem, a białą nowoczesną kuchnią lakierowaną na wysoki połysk. Jest to bardzo ciekawy i zamierzony dysonans. Stare surowe kamienie plus nowoczesne białe meble kuchenne.

W salonie mamy również nowoczesny narożnik i fotel wraz ze stolikiem kawowym. Na całej posadce zrobiony jest mikro cement, który bardzo ładnie współgra z drewnem i kamieniami.

Warto zwrócić uwagę na sypialnię przy której jest zrobiona duża, otwarta łazienka.  W pomieszczeniach tych jest zdecydowanie przytulniej i nowocześniej.

W łazience mamy duże białe marmurowe płytki typu bianco carrera, którymi również została obudowana wanna.

Oczywiście dla gości przewidziano także osobne łazienki. W pierwszej również jest wanna, a na ścianach płytki heksagonalne. W drugiej łązience znajduje się kabina prysznicowa typu walk in, a na ścianach są położone, małe pionowe płytki.

Projekt domu w stylu włoskim obejmował również pokój dziecka, oraz dodatkową sypialnię dla gości.

Zobacz inne ciekawe inspiracje: galeria wnętrz

Jeżeli jesteś przed remontem kuchni, koniecznie zobacz ten poradnik jak zaprojektować kuchnię