Opis

Już od pierwszego spotkania klienci określili, że chcą mieszkać w nowocześnie zaprojektowanym wnętrzu. Podczas rozmów wskazywali, że bliska im jest biało-czarna tonacja. Stronili jednak od surowych wnętrz. Zależało im, aby było minimalistycznie, a zarazem ciepło i przytulnie. Tak rysował się punkt wyjścia, gdy zaczynaliśmy pracę nad projektem wnętrza domu jednorodzinnego.

Pożądany efekt udało się uzyskać łącząc biało-czarną tonację z ciepłymi w odbiorze materiałami – naturalnym drewnem, które zastosowano na podłodze, ceramicznymi okładzinami i subtelną dekoracją w kolorach ziemi. Wzór – ornament na ścianie powstał z ręcznie ciętej cegły pochodzącej z recyklingu. Mozaika o nietypowej fakturze przypomina szeroki, wełniany splot. Nieregularny układ tzw. „jodełki” wypełnia fragment ściany w salonie.

To detale budują klimat i charakter wnętrza. W tym wypadku postawiliśmy na proste w formie, ale wyraziste lampy w kształcie prostokątnych ram. Podwiesiliśmy je w dwóch miejscach strefy dziennej, tak by utworzyły asymetryczne kompozycje. Jedna z nich znajduje się nad stołem w jadalni, a druga nad wyspą kuchenną. Tym, co przykuwa wzrok na tle monolitycznej zabudowy kuchennej są wspominane ramy lamp. Na pierwszy plan wysuwa się także dopracowany kształt hokerów zaprojektowanych przez ukraińskiego dizajnera Svyatoslava Zbroya. Stoją one przy wysokim blacie od strony pokoju dziennego.

Poręczny kącik śniadaniowy

Kuchnia to jedno z tych miejsc w domu, które powinno być najlepiej przemyślane pod względem funkcjonalnym. Jako, że część jadalna znajduje się w drugiej części salonu, w kuchni zaprojektowaliśmy także kącik śniadaniowy. To niewielka strefa, przylegająca do wyspy, składająca się ze stolika i dwóch krzeseł. Jest niewidoczna na pierwszy rzut oka (od strony wejścia). To miejsce, gdzie można zjeść śniadanie lub po prostu wypić kawę z widokiem na ogród. Dodatkowo zdecydowaliśmy, by fragment wyspy podnieść do góry. To sprawiło, że część robocza blatu, a także płyta indukcyjna nie są widoczne z perspektywy salonu. Mówiąc obrazowo, daje to szansę na ukrycie bałaganu, nawet w przypadku kuchni otwartej na salon. Dodatkowo wyższa część blatu pełni funkcję baru, przy którym stoją wspomniane hokery.

Kompozycja wnętrza– efektowne schody

Chociaż schody prowadzące na pierwsze piętro nie znajdują się w centrum strefy dziennej to pod względem kompozycji wnętrza zajmują szczególne miejsce. Właśnie dlatego przywiązaliśmy tak dużą wagę do ich wyglądu. Część stopni pokrywa biała okładzina, która od półpiętra zmienia się w drewnianą powierzchnię. Na pierwszym piętrze w strefie schodów pojawia się efektowna, wisząca lampa w formie świecących, metalowych obręczy w różnych rozmiarach. Klatkę schodową domyka szklana balustrada zwieńczona drewnianą poręczą. Przezroczyste szkło odsłania widok na jadalnię. Wybrane materiały, kolory i struktury pojawiają się w aranżacji w różnym natężeniu. Dzięki temu wnętrze ma spójny charakter. Jest otwarte i przestronne. Subtelne różnicowanie wykończenia powierzchni wyznacza czytelne i funkcjonalne strefy: kuchni, jadalni, pokoju dziennego, połączenia parteru z piętrem.

Zobacz więcej na:  www.wnetrzagalewska.pl