Opis

Mieszkanie było bez ścian i można było uzyskać swobodne ułożenie. Kuchnia została połączona z salonem, sofę można rozłożyć, dzięki czemu można bezpiecznie przyjmować gości. Przesuwane ścianki działowe tworzą strefę w salonie w nocy i są niewidoczne w ciągu dnia. Jest też osobna sypialnia w ciepłych, delikatnych kolorach. Funkcjonalna pralnia i łazienka z prysznicem to wszystko, czego potrzebuje aktywny mieszkaniec.

Salon zachęca do komunikacji. Do korytarza prowadzi przesuwana ścianka odgradzająca. Dzięki matowemu szkłu przepuszcza światło dzienne. A wieczorem wręcz przeciwnie, wpuszczając światło z żyrandola, stworzy przyjemny efekt witrażu. Wyjątkowość tej sofy polega na tym, że posiada nóżki. Rzadko zdarza się znaleźć tak lekką opcję z funkcjonalnym miejscem do spania.

Narożnik w korytarzu obramowano lustrem co pozwoliło stworzyć iluzję powiększenia przestrzeni, a korytarz jest w całości pomalowany na czarno i oddzielony fakturowanymi kafelkami.

Szafa na odzież wierzchnią okazała się nie głęboka, ale dość funkcjonalna. Buty będą przechowywane na dole.

Funkcjonalna pralnia. Płytki podłogowe identyczne jak w przedpokoju i kuchni. Projektanci uwielbiają używać jednego materiału w całym mieszkaniu – stwarza to poczucie jedności przestrzeni. Są też przemyślane półki na odkurzacz i chemikalia.

W łazience dominuje biel. Wszystkie płytki są matowe i teksturowane w dotyku. Jasnym czarnym akcentem jest tutaj zlewozmywak we wnęce.

Projekt: Мария Трофимова