Opis

Projekt niewielkiego mieszkania w którym celem było uchwycić atmosferę mieszkania i skomponować funkcję tak, aby było to mieszkanie praktyczne do życia.

 

Mieszkanie o powierzchni 44 m2 nie jest największym metrażem, szczególnie jeśli chcesz umieścić na nim pełnowartościową sypialnię, salon, jadalnię i wygodne miejsce pracy. Przyszła do nas para i postawiła przed nami właśnie takie zadanie.

Przede wszystkim klienci zdecydowali się na styl: obaj chcieli udekorować mieszkanie w duchu loftu.

Następnym życzeniem jest utrzymanie początkowo dwóch pokoi, a także zapewnienie dużej liczby schowków. Postanowiono to zrobić w pierwszej kolejności za pomocą planu: salon połączono z kuchnią i jadalnią, a drugi długi i wąski pokój zamieniono w sypialnię z pełnowymiarową szafą i miejscem pracy przy oknie.

Ponieważ mieszkanie jest wyposażone w kuchenkę gazową, część kuchenna została oddzielona od przestrzeni mieszkalnej szklaną przegrodą. Pozwala wizualnie poszerzyć przestrzeń i dodać światło, a podczas pracy w kuchni gospodyni może ją zamknąć i spokojnie gotować.

Salon został funkcjonalnie podzielony na strefę rekreacyjną i jadalnię. W pierwszej jest mała, ale wygodna sofa, która rozkłada się i, jeśli to konieczne, tworzy dodatkowe łóżko. Według szkiców projektanta regał został wykonany z metalu i drewna w strefie telewizyjnej.

Niezwykłym szczegółem jadalni był stół jadalny. Okazało się, że klienci od babki dostali części słynnej maszyny do szycia Zinger. W warsztacie nogi przyszłego stołu zostały wykonane z ażurowych odlewanych nóg i podstawek, a blat został wykonany z płyty – okazało się prawdziwe oryginalne arcydzieło podtrzymujące atmosferę loftu. Ponieważ rodzina ma wiele ciekawych rzeczy ceramicznych przywiezionych z podróży, półki starych desek powieszono na ścianie w jadalni do przechowywania.

Projektując przestrzeń kuchenną, zdecydowaliśmy się przenieść lodówkę i miejsce do przechowywania do wnęki, i umieścić urządzenie kuchenne w sposób liniowy i przydzielić miejsce dla małej wyspy, zwiększając w ten sposób przestrzeń roboczą. Kontuar barowy został dołączony do wyspiarskiej części kuchni, przy której wygodnie jest zjeść śniadanie lub przekąskę w ciągu dnia. Zestaw kuchenny z frontami MDF wykonany jest na zamówienie według szkiców projektanta, blat wykonany jest ze sztucznego kamienia.

– Klienci dużo podróżują, więc zdecydowaliśmy się pokryć jedną ze ścian kuchennych farbą magnetyczną. Możliwe jest nie tylko umieszczenie wszystkich magnesów przywiezionych z zagranicy, ale także pozostawienie romantycznych wiadomości współmałżonkowi w późniejszym czasie, zapisanie numerów, receptur i przypomnień, tworząc w ten sposób całe pole do autoekspresji.

W tym projekcie bardzo starannie podeszliśmy do wyboru materiałów wykończeniowych i staraliśmy się wypełnić dom tylko o najwyższej jakości i nietypowych. Tak więc w sypialni jako ścianie akcentującej sugerowaliśmy, aby klienci używali naturalnego, ale rzadko znajdowanego w wnętrzu materiału – płótna. Z tego, według naszych szkiców, przyszyliśmy płótno w zależności od wielkości ściany, a następnie wkleiliśmy je i pokryliśmy farbą kazeinową. Ten niezwykły detal nadał sypialni indywidualny, indywidualny charakter. Tynk wapienny na ścianach, mikrocement w strefie korytarza. W salonie użyliśmy prawdziwej starej cegły, która ma ponad 150 lat. W celu zmniejszenia ciężaru ściany cegłę przecięto na cienkie płytki, a murowanie wzniesiono zgodnie ze starą technologią, stosując piasek, wapno i biały cement.

Projekt:Oksana Tsymbalova
Zdjęcia Maria Irinarkhova