Opis

Projekt ten to przede wszystkim ukłon w stronę polskiego designu. Wiele mebli i lamp jest polskiej produkcji, m.in Ton, Tamo, Szyszka Design, Customform, Nowodvorski. Mieszkanie przeznaczone dla młodej pary, znajduje się na jednym z krakowskich osiedli. Zaletami tego mieszkania jest duża ilość okien, które doświetlają wnętrza, duży taras oraz taki układ, który dał możliwość stworzenia jednej dużej powierzchni przestrzeni dziennej – kuchni połączonej z salonem. Wśród użytych materiałów znalazła się:
– drewniana podłoga, w naturalnym odcieniu dębu, która będzie służyć na lata
– w przedpokoju wielkoformatowe płyty gresowe na podłodze, rysunkiem przypominającym beton
– na ścianach w przedpokoju oraz w salonie: płyty betonowe formatu 90x45cm
– w sypialni za łóżkiem na ścianie znajdują się proste listwy naścienne 4cm, ułożone w geometryczny wzór, pomalowane na kolor ściany
– w łazience kolorowe płytki za umywalką to turkusowo-rdzawe płytki wielkoformatowe kolekcji Lamiera Paradyż, stanowiące industrialny akcent nawiązujący do innych elementów w tej stylistyce, takich jak beton na ścianie

Projekt ten rozwiązał wiele funkcjonalnych zagwozdek. Mieszkanie, w którym był problem z malutką sypialnią, a mianowicie brak miejsca na standardową szafę/przechowywanie, problem z funkcjonalnym ustawnikiem łóżka oraz przede wszystkim problem z drzwiami do sypialni – ponieważ postawienie jakiegokolwiek łóżka powodowało brak możliwości otwierania drzwi i swobodnego wejścia do pomieszczania. Rozwiązaniem tych problemów było m.in. zastosowanie drzwi łamanych, do tego żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń – szafa na wymiar, z łamanymi wąskimi drzwiami oraz łóżko bez zagłówka, które by zabierało więcej miejsca (zagłówek bezpośrednio przyklejony na ścianę).Kolejnym problemem była zamknięta kuchnia i bardzo mały salon/pokój, dlatego przestrzeń ta została połączona w całość – obszerny salon z kuchnią i jadalnią przez całkowitą zmianę układu ścian.
Kolejnym problemem było mało miejsca do przechowywania w całym mieszkaniu. W przedpokoju brak miejsca na pełnowymiarową szafę, w związku z tym w salonie została wydzielona wnęka na szafę, która wtapia się w aranżację.