Opis

KOBIECY MODERN CLASSIC. Osiedle Beauforta, Gdynia – mieszkanie 2 pokojowe

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodej, eleganckiej kobiety, ceniącej sobie jasne, pastelowe barwy, ciepło oraz przytulność.
Trzymając się tych wytycznych, powstało wnętrze, w którym odnajdujemy klasyczny styl z nutą nowoczesnej elegancji.

Ważnym punktem aranżacji było zagospodarowanie małej powierzchni tak, aby umieścić w niej pojemne zabudowy, zachowując przy tym poczucie przestrzeni.
Na wejściu widzimy dużą szafę na buty i torebki. Jej fronty wykonane zostały z frezowanych luster, które w dekoracyjny sposób powiększają wąski korytarz.
Na przeciwległej ścianie znajduje się szafa na płaszcze z tapicerowanym siedziskiem, łącząca hol z salonem.

Niewielkich rozmiarów salon z aneksem został podzielony na wyraźne funkcje.
Wykonana na zamówienie sofa jest miejscem spotkań z przyjaciółmi i strefą odpoczynku.
W dalszej części znalazł się okrągły stół z tapicerowanymi krzesłami i pojemna kuchnia z dekoracyjnymi frontami.
W tej części mieszkania nie zabrakło kobiecych atrybutów takich jak przytulne tekstylia, obrazy z motywem kwiatowym oraz delikatne dodatki w kolorze złota.

Zgodnie z upodobaniem właścicielki, sypialnia również zyskała przytulny klimat poprzez zastosowanie różowej tapicerki w wezgłowiu łóżka i beżowych zasłon w ciepłym odcieniu.
Praktycznym zabiegiem było umieszczenie na długości całej ściany jasnej szafy, która mieści większość codziennej garderoby.

W łazience sąsiadującej z sypialnią dominują ciepłe tonacje, widoczne w beżowym kolorze płytek oraz złote detale w postaci mozaiki i armatury. Centralna zabudowa służy do przechowywania kosmetyków i jest elementem dekoracyjnym.

W tym niewielkim 48-metrowym mieszkaniu, udało się podzielić przestrzeń tak, aby każda funkcja miała swoje miejsce. Zastosowanie luster i mebli na wymiar sprawiło, że zachowany został ciąg komunikacyjny. Jasne kolory oraz różowe i beżowe odcienie tapicerki sprawiają, że kobiecość widoczna jest niemal w każdym miejscu.
Aranżacja zestawia nowoczesne ujęcie klasycznego designu.

Projekt zrealizowany.
Projekt: Dorota Legieć, pracownia 4INSPO
Zdjęcia: Agata Kukla