Opis

We Włoszech blisko jeziora Como istniał stary hotel który przerobiono na klimatyczne mieszkanie. W starym budynku z kamienia i cegły połączono tradycje i nowoczesność.

Klimatyczne mieszkanie w starym budynku z kamienia i cegły

Parter i antresola hotelu przeznaczone były na restaurację, ale projekt nigdy nie został ukończony. Budynek był niedokończony, bez podziałów z bardzo grubymi ścianami i sklepieniami z kamienia i cegły, co nadawało pomieszczeniom wspaniałego klimatu.

Klienci, zakochali się w tym miejscu i potencjale który drzemie w tych ścianach, od razu poprosili o zachowanie jak największej liczby istniejących wcześniej pomieszczeń, choć nadal chcieli dom nowoczesny, pełen pełnego komfortu.

Wyzwanie zostało natychmiast przyjęte z wielkim entuzjazmem, dzięki czemu powstała wspaniała rezydencja. Dom podzielony został na dwie kondygnacje, połączone wewnętrzną klatką schodową, na piętrze wejście otwiera się na dużą kuchnię, celowo pozostawioną białą i prostą, co podkreśla znaczenie kamiennej ściany.

Na tej kondygnacji znajduje się salon i główna sypialnia z przylegającą łazienką, z widokiem bezpośrednio na jezioro. Z kuchni można iść w stronę jadalni, która jest naprawdę wyjątkowym miejscem, ponieważ jest otoczona kamiennymi ścianami i dużym sklepionym ceglanym sufitem, który otacza przestrzeń. Na piętrze znajduje się sypialnia gościnna z wewnętrzną łazienką.

Na pierwszym piętrze znajduje się sypialnia gościnna z łazienką. Kamienne schody prowadzą na niższe piętro, które otwiera się na pokój zabaw całkowicie pokryty kamieniem. To z kolei połączone jest ze strefą telewizyjną, która umożliwia dostęp do pokoju dziecięcego z wydzieloną łazienką oraz do drugiej części dziennej z widokiem na wewnętrzny ogród.

Na dolnym piętrze znajduje się również kolejna sypialnia gościnna z łazienką oraz pralnia. Duży nacisk położono na istniejące wcześniej wykończenia, kamienne i ceglane ściany, łuki i przejścia. Projekt miał na celu stworzenie kontrastu pomiędzy tak mocno charakteryzującymi się elementami czystymi i minimalistycznymi meblami, które upiększałyby otoczenie bez konkurowania z istniejącymi ścianami.

Łazienki są głównie z epoksydu i  kamienia, w naturalnych kolorach, zaprojektowane tak, upiększać i nie konkurować z resztą domu.

Projekt i zdjęcia od: Nomade Architettura Interior Design

Zobacz inne ciekawe inspiracje

Warto zobaczyć Vlog: