Opis

Miałam przyjemność pracować przy kreowaniu nowego kultowego miejsca jakim będzie Restauracja Enzo Muratore Craft Italian Coffee . Całość lokalu w niezwykłej stylistyce Steam Punk .
Surowa cegła i beton na ścianach , podłoga z blachy oraz drewna to wszystko wzbogaca bogata i niezwykła dekoracja w stylu steam punk ? Całość tworzy niepowtarzalny klimat ?. Stal, miedź, koła zębate zegarków, elementy wyposażenia XIX-wiecznego laboratorium, lampy naftowe szkło i drewno – to tylko część przedmiotów charakterystycznych dla stylu steampunkowego.

Może spodobać Wam się styl steampunk, który w ostatnich latach zyskuje na popularności również za sprawą współczesnych, ale pełnych pełnych wiktoriańskich gadżetów filmów o przygodach Sherlocka Holmesa z Robertem Downeyem Jr.

Samo słowo powstało z połączenia steam – czyli pary, która stała się symbolem wieku XIX, wieku wynalazków, nazywanego również wiekiem żelaza i pary – oraz punku – spoglądającego na epokę wiktoriańską z punkową przekorą i ironią oraz świadomością ludzi z przełomu XX i XXI wieku. Bywa też określany wiktoriańskim science-fiction, które stało się popularne dzięki komiksom, grom komputerowym czy filmom. Jak obrazowo określił to scenograf Roger Morgan steampunk jest „snem przeszłości o przyszłości”.