Opis

„Piękno tkwi w prostocie” – tak naprawdę wszystko zaczęło się od tego wyrażenia i stworzono efektowne wnętrze domu z cegłą bez tynków.

Dworek – Forest House, projekt Viktoriia Shkliar, FORM Bureau.

Zadaniem było stworzenie wielofunkcyjnego domu z tarasem o łącznej powierzchni 300 mkw. To był dom dla małżeństwa z dwójką dzieci. Był to drugi wspólny projekt z Biurem FORM.

Rodzina określiła na początku swoje podstawowe potrzeby i pragnienia. Są pasjonatami naturalnych i wysokiej jakości materiałów. Podczas pracy nad projektem jego architektura i design stały się integralną częścią. Prace nad projektem trwały sześć lat.

Fasada domu została udekorowana w stylu włoskim w procesie projektowania. Drewniane pergole osłabiają jasne słońce i tworzą cień na elewacji. Wszystkie mury oporowe i schody w tym miejscu zostały wykonane z gruzu kamiennego: najbardziej naturalnego materiału.

Przestrzeń mieszkalna została zaprojektowana na dwa piętra:

Na parterze znajduje się salon prowadzący do połączonej części kuchni i jadalni. Otwarty układ i panoramiczne okna zapewniają naturalne doświetlenie całego domu. Białe ściany i sufit optycznie powiększają przestrzeń. Otwierane panoramiczne okna w salonie i jadalni pozwalają wtopić się w naturę.

Oprócz głównego lokalu znajduje się hol z garderobą, gabinet, łazienka, sauna z basenem oraz kotłownia. Dodano łazienkę z łatwym wyjściem na taras. Garaż i warsztat zajmują sporo miejsca na pierwszym piętrze.

Klatka schodowa na piętro została zamknięta przezroczystą konstrukcją z jesionu.

Sypialnie i pokoje dziecięce, łazienki, garderoby i pralnie znajdują się na piętrze.

Cegła otynkowana i otwarte betonowe konstrukcje wnętrza zostały celowo zachowane w ich naturalnej formie. Dom otoczony jest przepięknym ogrodem, w którym ważne było, aby do domu dostarczać naturę.

Jedną z głównych dekoracji wnętrza jest faktura naturalnych materiałów: ciepło drewna i brutalna faktura kamienia. Białe ściany i brak aktywnego wystroju, teksturowane materiały nadają wnętrzu charakteru. Paleta kolorów ma naturalne i neutralne odcienie.

Aby zachować wysokość pierwszego piętra, betonowy sufit pomalowano po prostu na biało.

We wszystkich obszarach mieszkalnych na podłodze występuje naturalne drewno. W kuchni i łazience podłoga i ściany pokryte są mikrocementem. Niemal wszystkie meble wykonywane są na zamówienie według szkiców wykonanych przez autora projektu.

Przykładowo dębowa ściana w sypialni wykonana z surowych desek to tak naprawdę elewacja szafy i dekoracja drzwi wejściowych. Wszystkie lampy i część mebli dostarczono z Europy.

Wyjątkową atmosferę wnętrza tworzy ciepłe, strefowe oświetlenie i muzyka, lekko spływająca ze ścian i sufitów wokół domu. Efektowne połączenie form, materiałów i światła to główna esencja projektu.

Efektowne wnętrze domu z cegłą bez tynków

Kraj: Ukraina
Miasto: Kijów
Powierzchnia: 295 m 2
Rok: 2018
Autor: Viktoriia Shkliar
Fotograf Andrey Bezuglov

Zobacz również inne ciekawe inspiracje

To również może Cię zainteresować