Opis

Parter domu w szeregówce został totalnie odmieniony po 21 latach. Wcześniej była tam ciemna, starodawna zabudowa kuchni, brzydkie płytki na całej powierzchni oraz w ubikacji.

Marzeniem klientów było stworzenie przestrzeni funkcjonalnej, ale zarówno ładnej i schludnej. Chcieli, by wnętrze było jasne i przytulne, ale zarazem z nutką nowoczesności.

Projekt zawiera zabudowę kuchni z drewnianymi szafkami dolnymi, konglomeratowym blatem i białymi szafkami wiszącymi. Wszystkie fronty otwierane są w sposób tip-on, tak więc brak uchwytów pozwolił na zachowanie minimalizmu. Półokrągły stół został pokryty tym samym laminatem, co meble, a nad nim pojawił się fragment ceglanej ściany. Nawiązuje on do jednej ze ścian w salonie tego domu. Materiał jest naturalny – bloczki 3-centymetrowe cięte z cegieł. Ta duża przestrzeń łączy w sobie także przedpokój z dużą przesuwną szafą. By zachować spójność, wielkoformatowe płytki zostały położone na całej powierzchni.

Z korytarza mamy również wejście do wc, w którym główną ozdobę pełnią dekoracyjne płytki na ścianie z lustrem. Reszta wnętrza jest dosyć minimalistyczna, w szarościach i bieli. Do kuchni nawiązuje drewniana szafka nad zabudową stelaża.