Opis

Pragnę przedstawić aranżacje niewielkiego loftu z antresolą. Mieszkanie znajduje się w historycznym centrum Kijowa, w kamienicy zbudowanej w  XX  wieku.

Autorką wnętrza jest Victoriia Shkliar z Biura FORM.

Właścicielem mieszkania jest młody biznesmen. Chciał przerobić to mieszkanie na wynajem i sprawić, że wnętrze będzie atrakcyjne zarówno dla niego, jak i dla najemców.

Cały proces aranżacji wnętrza i jego realizacja trwała cztery miesiące.

Mieszkanie było na planie kwadratu, podzielonego ścianą nośną na dwie części – mniejszą (przedpokój i łazienki) oraz większą z kuchnią i salonem-sypialnią. Mając tylko 41 mkw. powierzchni, mieszkanie ma 4 metry wysokości. Taka wysokość sufitu nasunęła pomysł umieszczenia sypialni na drugim piętrze, a pod nią kuchni. Salon i jadalnia zyskały dzięki temu znacznie więcej miejsca. Dzięki połączeniu tych stref powstała duża otwarta przestrzeń.

Wykonano obliczenia projektowe drugiego poziomu i schodów. Pierwsze piętro miało 2 metry wysokości w kuchni i 1,8 metra wysokości na drugim piętrze w sypialni.

Zwykły balkon został zamieniony w przestrzeń wypoczynkową dzięki podium podniesionym niemal do poziomu okien balkonu. Oferuje miękkie poduszki, idealne do wypoczynku w gronie przyjaciół i oglądania miasta z okien.

Dwie poprzednio oddzielone łazienki zostały przekształcone w jedną. Dla tych, którzy preferują szybką kąpiel, jest prysznic, a także wanna wzdłuż kabiny prysznicowej, dająca odprężenie, kiedy tylko chce się nie spieszyć.

Cegłę „królewską” odkryto na niektórych ścianach w trakcie remontu, kiedy usunięto stary tynk. Dom po kapitalnym remoncie w latach 80-tych. A podczas przebudowy niektóre mury zbudowano z nowocześniejszych cegieł w postaci gotowych bloków. Ściany z cegły z okresu przedwojennego wzmocniono na całej powierzchni blachami, ponieważ pod domem wybudowano linię metra.

Postanowiono „otworzyć” wszystkie ceglane i metalowe paski we wnętrzu, pokrywając je matowym lakierem. Resztę ścian pomalowano na biało.

Do mieszkania wybrano posadzkę betonową, która następnie została pokryta matowym lakierem.

Cokół zatopiono w ścianach całego mieszkania i pokryto mikrocementem w kolorze podłogi. Ten rodzaj cokołu dobrze komponuje się z podłogą betonową, a także zabezpiecza ściany mieszkania podczas sprzątania.

Meble zostały wykonane przez ukraińskie firmy meblarskie według rysunków autora projektu.

Kuchnia okazała się wyjątkowa, mając miedziane elewacje. Dwie szafy z wysokimi sufitami, pełniące obecnie funkcję głównych schowków, umieszczono w przedpokoju. Stół z ławkami i drewniane stopnie wykonał Ivan Chudov. Duży narożnik został wyprodukowany przez ukraińską firmę Interia.

Wnętrze uzupełniają lniane tkaniny w naturalnych kolorach.

Oświetlenie w całej przestrzeni jest lokalne, lampy wiszące zastosowano tylko nad stołem jadalnym.

Pomimo niewielkiej powierzchni mieszkania, przestrzeń okazała się funkcjonalna i przestronna. Udało się „odsłonić” wszystkie cechy mieszkania i zrealizować główne zadania klienta.

Dzięki temu wnętrze mieszkania nadaje się zarówno na wynajem krótko, jak i długoterminowy.

Aranżacja niewielkiego loftu z antresolą

Country: Ukraine
City: Kiev
Area: 41 m 2
Year: 2019
Author: Victoriia Shkliar
Photographers: Sergey Savchenko

Zobacz również inne ciekawe inspiracje

To również może Cię zainteresować