Opis

Apartament usytuowany jest w miejscu iście magicznym – na ulicy Czarodziejskiej, w otoczeniu parków, Wisły i zieleni. Na przestrzeni 106m2 znajduje się salon połączony z kuchnią, gabinet, sypialnia z garderobą i  łazienką właścicielki oraz łazienka dla gości.

Podczas projektowania inspiracją był styl art deco przepleciony z kilkoma, różnymi elementami z innych nurtów (jak chociażby retro).

Inwestorowi zależało, aby umieścić w projekcie antyki, należące do prywatnego zbioru. Żeby uniknąć przytłaczającej atmosfery, ciężkości, cały Apartament wyłożono jasnymi podłogami, tak aby dodać lekkości.

Nawiązując do prośby Inwestora w mieszkaniu umieszczono liczne elementy skórzane – ściana ze skóry oraz lampa i fotel własnego projektu.

Kuchnia przedzielona jest elektrycznie, zautomatyzowanymi ogromnymi przeszkleniami wykonanymi ze starego lustra. Gabinet, który równocześnie zaprojektowany jest tak, aby pełnić rolę pokoju gościnnego (łóżko o typie zoom bed jest chowane w regale),  wydzielony jest poprzez smartglass, aby zapewnić intymność osobom w salonie. Kiedy smartglass jest włączony i przezierny to widać wszystko co dzieje się za oknem – a tam widok jest przepiękny – zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń. Podczas przyjazdu gości, zostaje on wyłączony i w ten sposób powstaje oddzielne pomieszczenie.

Całość projektu dopełnia ulubiony żywioł właścicielki – ogień. W Apartamencie znajdziemy dwa kominki. Pracownia kuka concept