Zapraszam do lektury tekstu: „Niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w domach”!

Poparzenia

Wysokie temperatury, przede wszystkim w kuchni to zagrożenie nie tylko dla dzieci. Ile razy w ostatnim czasie zdarzyło Wam się poparzyć? No, właśnie, nawet nam zdarza się to często. Gorące kuchenki, naczynia, czajniki czy woda może stanowić poważne niebezpieczeństwo dla ciekawskich maluchów.

Uchwyty w kuchni

Mogą być ostre i wyrządzić dużą krzywdę dzieciom (i nie tylko), ale przede wszystkim, jeśli są wystarczająco długie, to stanowią świetną drabinkę dla naszych pociech! A to może doprowadzić do wielu wypadków – nie tylko upadków czy potknięć.

Niebezpieczne rośliny

I nie chodzi mi tylko o kolczaste typu kaktus, ale również o trujące kwiaty i rośliny. W takim wypadku najlepiej zabezpieczyć je przed dziećmi stawiając je wysoko i uniemożliwiając sięgnięcie po nie.

Schody

Ten podpunkt jest niebezpieczny szczególnie dla małych dzieci, które jeszcze nie potrafią sprawnie chodzić/wspinać się po schodach.

Niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w domach

Foto: 4toys.pl

Z pomocą przychodzą barierki, taśmy antypoślizgowe i balustrady. Możemy odgrodzić nasze dziecko od schodów prostą barierką. Taśmy antypoślizgowe, jak sama nazwa wskazuje – sprawią, że dziecko nie potknie się i nie zjedzie ze schodka.

Natomiast balustrady powinny mieć więcej żeber, żeby uniemożliwić maluchom przeciskanie się przez nie. Można to uwzględnić urządzając dom, ale także doaranżować do gotowej już balustrady.

Środki czystości i lekarstwa

Detergenty, środki do udrażniania rur, płyny, ale też lekarstwa i inne specyfiki niezmiernie ciekawią dzieci, ale są też bardzo niebezpieczne. Należy zatem pomyśleć o tym, żeby schować je jak najgłębiej albo zabezpieczyć takie miejsce blokadą.

Elektryka

Oczywista oczywistość, ale trzeba o tym wspomnieć. Gołe żarówki, uszkodzone kable to nie są rzeczy, o których zawsze myślimy,  więc należy takie niedociągnięcia jak najszybciej wyeliminować, żeby nie doszło do tragedii.

Niezabezpieczone drzwi

Niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w domu

Tu sprawa nie jest tak poważna, ale lepiej uniknąć przytrzaśniętych palców i płaczu. Pomóc mogą blokady np. taka, jak na powyższym zdjęciu.

Ostre krawędzie mebli

W tym wypadku mamy dwie opcje: gumowe narożniki, jeśli takowe meble posiadamy albo, jeśli jeszcze nie mamy dzieci lub kupionych mebli – możemy rozważyć kupno mebli z obłymi krawędziami.

Segregowane baterie

Każdy z nas chce być eko, co jest świetne! Ale absolutnym must have jest zabezpieczenie przed dziećmi zużytych baterii.

Nieprzymocowane meble

Dzieciaki lubią wspinaczki i inne akrobacje, więc wszelkiego rodzaju szafy, komody czy regały są dla nich rajem na ziemi. A nieprzymocowanych, rozkołysane meble mogą doprowadzić do tragedii i przygnieść dzieciaka!

Niebezpieczeństwa czyhające na dzieci

Na co Wy jeszcze zwracacie uwagę, z jakimi przypadkami mieliście styczność? Lepiej zwrócić uwagę innym na pewne zagrożenia niż zapobiegać tragicznym nieraz skutkom… A wydawałoby się, że dom to spokojna ostoja ?.

Jeśli nie mieliście okazji zapoznać się z poprzednim tekstem, w którym mowa o aranżacji sypialni, to serdeczenie zapraszam!

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.