Zapraszam do lektury artykułu pt. „Minimalizm prosto z USA – styl loftowy we wnętrzach”.

Geneza stylu

Styl loftowy przybył do nas zza oceanu, prosto ze Stanów Zjednoczonych. Narodził się w latach 50′, a umocnił w 60′, gdy trzeba było jakoś zagospodarować pomieszczania po fabrykach. Początkowo takie miejsca dobrze sprawdzały się jako miejsca użytku publicznego – głównie jako galeria, a z czasem jako mieszkania.

Foto: 9gag.com

Kolorystyka

W stylu loftowym dominują stonowane kolory – głównie odcienie szarości i popiołu, ale też uniwersalny kolor biały. Najważniejsze jest jednak to, jak je skomponujemy. W tym stylu pojawiają się również żywsze barwy, ale nie należy z nimi przesadzać, jeśli faktycznie chcemy się trzymać tego stylu i zachować jego klimat.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie ściany pomalować na ten sam kolor, ale za to wyeksponować inne barwy przy pomocy dodatków.

Foto: liliinwonderland.fr

Meble

Meble we wnętrzach loftowychsą charakterystyczne. Jeśli chcemy wiernie odzwierciedlić loftowy klimat powinniśmy postawić na meble o metalowych nogach lub ramach o drewnianej podstawie. Ważne, aby łączyć ze sobą materiały takie jak drewno, metal czy cegła. Możemy wykorzystać drewaniane półki z metalowym regałem. Na pewno urozmaici to wnętrze i będzie się wyróżniać. Nie należy odrzucać mebli z postarzałym drewnem czy metalowymi okuciami. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z eklektyzmem. Ten styl zdecydowanie preferuje prostotę ?.

Foto: behance.net

Minimalizm prosto z USA – styl loftowy we wnętrzach

Styl ten cechuje się surowością i prostotą. Chcesz stworzyć taką aranżację? Postaw na cegłę na ścianach, mikrocement na podłodze lub zastosuj betonowy sufit. Nie bój się też pokazać kabli elektrycznych na ścianach czy trochę ubitego tynku. Takie rozwiązania nadają wnętrzu charakteru.

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na Facebooka, Instagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dot. aranżacji wnętrz ?.