Charakter domu można zbudować dzięki tekstyliom, odpowiedniemu oświetleniu, ale i meblom. Tym bardziej jak są to meble z charakterem, inne od innych, takie ze swoją duszą.

W ostatnich latach bardzo popularny jest styl loftowy we wnętrzach. Teoretycznie ten styl przeznaczony jest do dużych pomieszczeń, najlepiej do budynków pofabrycznych, ale cóż, nie każdy taki lokal posiada, a wiele osób jednak chce mieć namiastkę loftu w mieszkaniu.

Jak to uzyskać? Jakie dodatki dobrać meble, oświetlenie aby uzyskać efekt loftu w małych i dużych pomieszczeniach?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to co znajduje się na ścianach, wszystkie duże powierzchnie takie jak wspomniane ściany, ale również podłogi i sufity grają bardzo ważną rolę. Ja wiem, że zazwyczaj w takich pomieszczeniach znajdziemy ściany z betonu, cegły czy z dodatkiem drewna, lecz nie koniecznie tak musi być za każdym razem. Szczególnie w mniejszych pomieszczeniach w mieszkaniach które chcemy zrobić na styl loftowy warto pomyśleć jednak o ścianach jasnych, tylko z minimalną ilością betonu, czy cegły, a postawić na odpowiednie dodatki i meble, które można nabyć miedzy innymi tutaj.

Meble z charakterem

Meble: www.deloti.store/pl

Meble z charakterem idealne do loftu i nie tylko

Odpowiednie łóżko, czy komoda potrafi zdziałać zdecydowanie więcej niż przesadnie zaciemniona ściana. Zobaczcie poniższą komodę czy stolik, zdecydowanie wystarczy taki element, aby nadać odpowiedniego charakteru wnętrzom. Fakt, dane meble, czy dodatki powinny być z klasą, odpowiednio wykonane, bo gwarantuje, że szafeczka sklejona z płyty wiórowej będzie wyglądać mało zachęcająco w porównaniu do takich mebli wykonanych ze starego drewna z łodzi rybackich. Właśnie tu jest haczyk. Aby wnętrze było porządnie urządzone, to meble i dodatki również musza być porządnie wykonane, z bardzo dobrej jakości materiałów z drewna które ma charakterystyczne rysy, zadrapania dzięki którym nie ma dwóch identycznych mebli.

Meble z charakterem

Meble: www.deloti.store/pl

Ponad to, bardzo ważna rolę w tego typu mieszkaniach gra światło. Chodzi o odpowiedni strumień światła, barwę kierunek, ale i o wygląd oprawy. Wydawać bysie mogło, że do stylu loftowego najlepiej gdy damy lampy industrialne. Jasne, będzie to dobrze wyglądać, lecz nie musimy się skupiać tylko na tego typu oświetleniu. Jeżeli chcemy uzyskać charakter domu nowoczesny z domieszką loftu, to warto pomyśleć o lampach nowoczesnych. Nowoczesne oprawy sprawdzą się w bardzo wielu stylach.

Zresztą warto pomyśleć o takich meblach, dodatkach i oświetleniu, które przetrzymają próbę czasu, w końcu nie robimy remontu co dwa lata.

Warto pomyśleć o tym aby zrobić styl, klimat taki jak sobie wymarzyliśmy, a same meble zakupić takie które sprawdzą się w różnym wystroju.

Jestem przekonany, że każdy mebel z klasą, każdy który ma swoją duszę dopełni wnętrze czy to w stylu loftowym, boho, nowoczesnym, czy eklektycznym.

Bardzo dobrym przykładem są tego typu meble, nie dość, że drewno użyte do ich produkcji pochodzi ze starych łodzi rybackich, zostało zakonserwowane słona wodą, to są one jeszcze wykonywane ręcznie w Indonezji. Takie twarde drewno egzotyczne przetrwało i przetrwa nie jedno 🙂

Meble z charakterem

Meble: www.deloti.store/pl

Odpowiednio dobrane meble, nie tylko mogą być wisienka na torcie przy urządzaniu swojego domu, czy mieszkania, ale mogą one tworzyć styl i charakter tych wnętrz.