Gdy urządzamy wnętrze kierujemy się ulubionymi kolorami oraz stylem, który jest nam bliski. Bez względu na panujące trendy na pewno niezawodna jest klasyka. Moda na nią nie mija. Co ważne, nie trzeba w całości aranżować wnętrza w klasycznym stylu, aby pozwolić sobie na zakup klasycznego mebla. Stylowa ławeczka, którą umieścimy w korytarzu, lub niewielka pufa świetnie uzupełni przestrzeń i nada jej właściwego charakteru.

pufa w stylu klasycznym

Źródło: Green Valley

Dobrym rozwiązaniem do małych wnętrz może być jasna niewielka komoda lub witryna, która razem ze stolikiem do kawy będzie tworzyła spójną całość.

stolik do kawy z krzesłami w stylu klasycznym

Źródło: Green Valley

Bardzo ważne miejsce w każdym domu zajmują meble tapicerowane. Przekrój tkanin, z których można dzisiaj skorzystać jest ogromny. Wśród nich można wymienić welur, szenil czy żakard. Ten pierwszy jest uwielbiany jest m.in. za miękkość. Można wybrać materiał jednokolorowy, a także skorzystać z bogatej gamy wzorów, lub zdecydować się na ich łączenie. Wszystko zależy od inspiracji i pomysłów na wnętrze. Właściwie można powiedzieć, że granicą jest wyłącznie nasza wyobraźnia.

sofa trzy osobowa w stylu klasycznym

Źródło: Green Valley

fotel tapicerowany z drewnem w stylu klasycznym

Źródło: Green Valley

fotel tapicerowany niebieski w stylu klasycznym

Źródło: Green Valley

Klasyczne meble świetnie wtopią się w pałacowy styl, także vintage, a nawet ciepły i bardzo przytulny rustykalny.

Źródło: www.pixabay.com

Warto przy urządzaniu wnętrz  mieć na uwadze styl klasyczny.